“Çevre konusuna herkes duyarlı olmalı”

Mersin’de 5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası törenle kutlandı. Çevre Haftası nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından da Cumhuriyet Alanı’ndan Ulu Cami önüne kadar yürüyüş düzenlendi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüseyin Özgür Yalçın yaptığı konuşmada çevre konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini söyledi.

“Çevre konusuna herkes duyarlı olmalı”
“Çevre konusuna herkes duyarlı olmalı” admin
Bu içerik 460 kez okundu.

Sinem Ollaç

5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası, Mersin'de de kutlandı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Törene

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bülent Halisdemir ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüseyin Özgür Yalçın'da katıldı.

Törende Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüseyin Özgür Yalçın burada yaptığı konuşmada, çevrenin önemli bir konu olduğuna dikkat çekerek herkesin çevreye duyarlı olması gerektiğini vurguladı.

İnsanoğlunun bugün ve gelecek nesiller için çevreyi koruma ve geliştirmeye yönelik büyük sorumluluğunun vurgulandığı 1972 yılında İsveç'in Stockholm şehrinde düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Konferansında 5 Haziran’ın tüm dünyada Çevre Günü, 5-11 Haziran'da Çevre Haftası olarak kutlandığını ifade eden Yalçın

şöyle devam etti: Dünya Çevre Günü'nün ana temasında doğal kaynakların özenli ve dikkatli bir şekilde kullanımı vurgulanmaktadır. Çevre Günü kutlamasının, çevre kirliliğinin etkilerine ve sonuçlarına dikkat çekmeye, daha sağlıklı bir çevre için, daha temiz bir dünya için çabaları yoğunlaştırmaya vesile olmasını temenni ediyorum.

 Dünyamızın doğal kaynakları için geri dönüşü olmayan, politik eşiğe de yaklaşmakta olduğu da düşünülerek, sağlıklı bireyler için hem bireysel hem toplumsal yaşamımızda önlemler almak mecburiyet hale gelmiştir. 5 Haziran Dünya Çevre Günü tüm bu konuları bir kez daha düşünmek, yapabileceklerimizi gözden geçirmek, daha yoğun ve kesintisiz mücadeleyi sürdürmek kararı almak ve uygulamaya koymak için bir fırsattır. Bu vesileyle tüm insanlığın Dünya Çevre Günü'nü kutluyorum. Gelecek yarınlara daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için çalışmaya devam etmeliyiz."

Konuşmaların ardından Cumhuriyet Meydanı'ndan Ulu Cami önüne kadar, Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde çevre yürüyüşü düzenlendi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort