Gezende Erik Festivali’ne hazır

Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Gezende Mahallesi’nde bu yıl 12. si düzenlenecek Erik Festivalinin hazırlıkları tamamlandı. 8 Haziran’da Gezende Mahallesi’ndeki Ilıpınar’ın başında yapılacak festivale çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.

Gezende Erik Festivali’ne hazır
Gezende Erik Festivali’ne hazır admin
Bu içerik 557 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Gülnar’ın Gezende Mahallesi’nde geleneksel hale gelen ve bu yıl 12. si gerçekleştirilecek Erik Festivali nedeniyle hazırlıklar tamamlandı. Bu yıl Erik toplama mevsiminin Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle gecikmeli yapılacak Erik Festivali 8 Haziran’da yapılıyor. Gezende Mahallesi’nde yüzyıllardır akan Ilıpınar’ın başında yapılacak festival için hazırlıklar tamamlanmış durumda. Festivale Gülnar Kaymakamı Mustafa Ayvat ile Gülnar Belediye Başkanı Alparslan Ünüvar ile Büyükşehir Belediyesi’nden yetkililerin ve yöre halkının katılması bekleniyor. Festivalde erik üreticileri sorunlarını dile getirecek. Açılış konuşmalarının ardından folklor gösterileri sunulacak. Yöresel sanatçılar Hatice Kumru ile Savaş Korkmaz’da konser verecek.

Gezende Mahalle Muhtarı Hakkı Küçük, Can Eriği’nin bölge için önemli geçim kaynağı olduğunu söyledi. Bu nedenle 11 yıldır düzenlenen ve bu yıl 12.sini yapacakları Erik Festivalinin ürünlerinin tanıtımına büyük katkısı olduğunu vurgulayan Küçük, “8 Haziran’da yapacağımız festivalimiz için hazırlıklar tamamlandı. Büyükşehir Belediye ve Gülnar Belediyesi ekiplerinin verdiği iş makinaları ile yollarımızı genişlettik. Festival alanımızı hazırladık. Bölge halkımızı festivalimize bekliyoruz” dedi.

Festival için Büyükşehir Belediyesi’nin, Gülnar Belediyesi’nin ve mahalle halkının ve mahalle dışında yaşayan hemşehrilerinin desteğinin büyük olduğunu vurgulayan Küçük destek veren herkese teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin, 18 ülkeden ormancı ve çevrecilere ev sahipliği yaptı
Mersin, 18 ülkeden ormancı ve çevrecilere ev sahipliği yaptı
Kepirli’nin içme suyu sorunubayramdan önce çözülecek
Kepirli’nin içme suyu sorunubayramdan önce çözülecek
denizli escort