Yeşilboğaz: 100 yıllık özgürlük hala ruhumuzda

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Atatürk’ün Cumhuriyetimizin kuruluşunda milli mücadeledeki ilk adımı olan Samsun’a çıkışının 100. yılı nedeniyle yapığı yazılı açıklamada, “19 Mayıs ruhunun hiç sönmeyeceğine inancımız tamdır. Çünkü 100 yıllık özgürlük hala ruhumuzda.Cumhuriyet kazanımları yol göstericimiz olmalıdır” dedi.

Yeşilboğaz: 100 yıllık özgürlük hala ruhumuzda
Yeşilboğaz: 100 yıllık özgürlük hala ruhumuzda admin
Bu içerik 214 kez okundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı ve doğum günüm dediği 19 Mayıs 1919 tarihinin; milletimizin kaderini değiştiren, ülkemizin geleceğine yön veren, özgürlük ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı bir gün olduğunu belirten Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, işgale çaresizce boyun eğmemiş, kurtuluşa, bağımsızlığa, özgürlüğe susamış milletimizin yanında yer almış ve dört bir yanı zaptedilmiş vatanımızın kurtuluş mücadelesine önderlik etmiştir.

Özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı  daha güçlü sürdürmek istiyorsak, Atatürk’ün önderliğinde kazandıklarımızın kıymetini bilmek zorundayız. Cumhuriyet kazanımları yol göstericimiz olmalıdır.Bunun için gençlerimiz, 19 Mayıs 1919 ruhuyla yetiştirilmelidir. 19 Mayıs ruhu; milletimizin yeniden doğuşu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş müjdecisi, hürriyete, bağımsızlığa, özgürlüğe duyulan inancın vazgeçilmezliğidir. 19 Mayıs ruhu; zulme, işgal ve istilaya başkaldırışın simgesidir, dünyadaki ezilmiş, işgale uğramış milletlerin umududur. 19 Mayıs ruhunun hiç sönmeyeceğine inancımız tamdır. Çünkü 100 yıllık özgürlük hala ruhumuzda.

Aynı ruh ve aynı inançla, özgürlüğümüze ve bağımsızlığımıza sahip çıkan, bu coğrafyada sonsuza kadar var olacağımızın teminatı olan gençlerimize armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı  kutluyor, kurtuluş mücadelesinin önderi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyorum” ifadesini kullandı. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın'
'Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın'
Yavru kedi itfaiye ekiplerince kurtarıldı
Yavru kedi itfaiye ekiplerince kurtarıldı