MDOB, Yunus Emre orotoryosunu seslendirecek

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Ahmet Adnan Saygun’un bestelediği Yunus Emre Oratoryosunu 14 Mayıs 2019 Salı günü saat 21:00’ da Mersin Marina Amfi Tiyatroda ücretsiz olarak seslendiriyor.

MDOB, Yunus Emre orotoryosunu seslendirecek
MDOB, Yunus Emre orotoryosunu seslendirecek admin
Bu içerik 615 kez okundu.

Oratoryo, üç esas bölüm ve bir ara parçadan oluşuyor. Yunus Emre’nin hayat, ölüm, Tanrı ve insanlığın alın yazısı hakkındaki düşüncelerini ve nihayet ’’ Dost vaslına ‘’ erişmesini anlatıyor. Saygun’ un uzun yıllar sürdürdüğü araştırmalar sonrasında derlediği Yunus Emre dizelerinin üzerine bestelediği eser, Yunus Emre’ nin sevgi felsefesini dinleyiciyle buluşturuyor.

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları ile birlikte gerçekleştirilecek olan oratoryonun orkestra şefliğini Cem’i Can Deliorman, koro şefliğini Anıl Aydın üstleniyor. Eserin solist sanatçıları ise, Işıl Azaz ( Soprano ), Bülent Bezdüz ( Tenor ), Ezgi Karakaya ( Mezzo Soprano ) ve Hasan Berk ( Bas ).

Oratoryonun ikincisi 16 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 21:00’ da Adana Büyükşehir Belediyesi Merkez Park Amfi Tiyatrosu’ nda ücretsiz olarak seslendirilecek. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehitler Tarsus'ta dualarla anıldı
Şehitler Tarsus'ta dualarla anıldı
"Mezitli Arıtma Tesisini Eylül'de açacağız”
denizli escort