Mersinli genç yetenek Memet Çelik, iki ödül birden kazandı

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Trompet Bölümü lise öğrencisi olan Memet Çelik, Gürcistan Developing Union of Georgian Folkloreand Classical Music Harmonia’ın bu yıl Alanya’da düzenlediği 9. International CompetitionFestivali’inde 1. Kategori Trompet Dalı ve En İyi Artistik Performans Dalı’nda iki ödül birden kazandı.

Mersinli genç yetenek Memet Çelik, iki ödül birden kazandı
Mersinli genç yetenek Memet Çelik, iki ödül birden kazandı admin
Bu içerik 178 kez okundu.

Festivalde, Vassily Brandt Trompet Konçerto eserini seslendiren Çelik, performansıyla her biri farklı ülkelerden gelen Prof. Veronika Vitaite, Prof. RustamShaykhutdinov, IrineIashvili, Prof. IrineLaurusiene, Prof. Manana Kukhianidze, Doç Rauf Musaev, TsitsinoBichikashili’de oluşan jüriyi kendisine hayran bıraktı.

Farklı uluslardan genç ve yetenekli müzisyenleri desteklemek, onlar arasında dostane ilişkilerin oluşturulması ve geliştirilmesi amacıyla düzenlenen festivalde, 9 ülkeden (Rusya, Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, Kazakistan, Özbekistan, Letonya, Litvanya, Gürcistan) pek çok genç yetenek yer aldı.

Memet Çelik yaptığı açıklamada, “Müzik eğitimime Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başlamıştım. Fakat öğretmenimin okuldan ayrılmak zorunda kalması nedeniyle kendisiyle birlikte ben de Adana Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçiş yaptım. Her gün Mersin’den Adana’ya trenle gidiş geliş yapıyorum.  Dört saatlik yorucu bir eğitim yolculuğundan bahsediyorum; yani çalışmayla geçmesi gereken bir dört saatten. Fakat şunu belirtmeliyim ki bu yorucu yolculuğun her saniyesine değecek olağanüstü bir hocam var. Bu her iki ödülü de saygı değer hocam Doç. Rauf Musaev’e armağan ediyorum” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın'
'Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın'
Yavru kedi itfaiye ekiplerince kurtarıldı
Yavru kedi itfaiye ekiplerince kurtarıldı