“Nefret tohumlarının yeşermesine izin vermeyeceğiz”

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nayönelik saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada ülkede nefret tohumlarının yeşermesine izin vermeyeceklerini belirtti. Yeşilboğaz, ülkeyi yönetenlerin hırs ve nefretten kendilerini arındırmaları gerektiğini kaydetti.

“Nefret tohumlarının yeşermesine izin vermeyeceğiz”
“Nefret tohumlarının yeşermesine izin vermeyeceğiz” admin
Bu içerik 228 kez okundu.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde Şehit Er Yener Kırıkcı’nın cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan fiili saldırıyı lanetleyen Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, provokasyonu gerçekleştirenlerin ve azmettiricilerinin yargı önünde hesap vermesi gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saldırının insanlığın uyanmasından korkan, vahşi bir hırsa boğulan kişilerce planlanan, organize bir saldırı olduğunu vurgulayan Yeşilboğaz,

“Bu saldırı, demokrasiye, barışa, ülkemizin iç huzuruna yapılan bir saldırıdır. Seçim öncesi siyasi iktidarın kullandığı ayrıştırıcı ve ötekileştirici dil, bu tür saldırıları doğurmuştur. Şehit cenazesinde gerçekleşen bu saldırıda, şehidimize ve acılı ailesine bile saygının gösterilmemesi olayın başka bir vahim boyutudur” dedi.

“ÜLKEMİZİ YÖNETENLER, HIRS VE NEFRETTEN KENDİSİNİ ARINDIRMALI”

Faşist zihniyetlerin nefret politikası sonucunda ekilen nefret tohumlarının yeşermesine toplumun müsaade etmeyeceğini anlatan Yeşilboğaz

“Sevgisiz toplum yaratmak isteyen egemenler bilmelidir ki; barışı, kardeşliği, hoşgörüyü, sevgiyi, adaleti ve demokrasiyi kendine şiar edinmiş olan toplumumuzu nefret çemberlerine alamayacaktır. Halkı, kin ve nefret söylemine sevk edenler kaybetmeye mahkûm olacaklardır.

Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde birlik ve beraberliğe her zamankinden daha da fazla ihtiyacımız vardır.

Ülkemizi yönetenler artık hırstan, nefretten ve hoşgörüsüzlükten kendisini arındırmalı; ülkemizde barış, demokrasi, hak ve özgürlükler uğruna mücadele etmelidir.

Provokatif eylemlere karşı birlik, beraberlik içerisinde daha çok kenetlenerek, bu hain oyunları halkımızla birlikte bozacağımıza inanıyorum. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıyı gerçekleştirenlerin ve azmettiricilerinin de en kısa zamanda yargı önüne çıkarılmasını ve hak ettikleri cezaya çarptırılmasını bekliyoruz. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadesini kullandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Semir Bolat okurlarıyla buluştu
Semir Bolat okurlarıyla buluştu
Yaşlı ve engelli vatandaşlar, golf araçlarıyla taşınacak
Yaşlı ve engelli vatandaşlar, golf araçlarıyla taşınacak