Belediye başkanı değişti, teknisyenler çaycı oldu!

Önceki dönem Silifke Belediye Meclisi üyesi Esen Tuba Tol, belediyenin CHP'den MHP'ye geçmesinin ardından teknik personelin çaycı olarak çalışmaya zorlandığını, 25 teknik personelin de zorla izne çıkarıldığını ileri sürdü. İzne çıkarılan teknik personelin, izin dönüşünde işten atılma endişesi taşıdığını belirten Tol, "Bu çocuklar belediyenin en çalışkan, en donanımlı, en dürüst elemanlarından. İnsanların hayatlarıyla bu şekilde oynamak hangi akla, hangi vicdana sığar" diye sordu.

Belediye başkanı değişti, teknisyenler çaycı oldu!
Belediye başkanı değişti, teknisyenler çaycı oldu! admin
Bu içerik 1108 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

'SİLİFKE'DE OLANLARDAN HABERİNİZ VAR MI?'

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde MHP Grup Başkanvekili Mahmut Tat'ın, "Tüm belediyelerimizde çalışan arkadaşlarımızın işinde, aşında, ekmeğinde olan insanlarımızın geleceği ile ilgili olumsuz yönde bir davranış sergilenmemesini rica ediyoruz" dediğini, o sırada Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan'ın da Mahmut Tat'ın yan tarafında oturduğunu kaydeden Tol, Mahmut Tat'a, "Silifke'de olanlardan haberiniz var mı?" diye sordu. 

CHP'li Mustafa Turgut'un Silifke Belediye Başkanı olduğu dönemde Silifke ve Büyükşehir belediye meclisleri üyeliği yapan Esen Tuba Tol, belediye yönetimini devralan MHP'li Mücahit Aktan'ın belediyede teknik personele baskı uyguladığını, birçok personelin teknik yeterliliklerine rağmen çaycılık yapmaya zorlandığını iddia etti. 

Esen Tuba Tol, Silifke Belediyesi ile ilgili iddialarını sosyal medya hesabından dile getirdi. Salı günü yapılan Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantısında söz alan MHP grubu sözcüsü Mahmut Tat'ın "Tüm belediyelerimizde çalışan arkadaşlarımızın işinde, aşında, ekmeğinde olan insanlarımızın geleceği ile ilgili olumsuz yönde bir davranış sergilenmemesini rica ediyoruz" dediğini hatırlatan Tol,  "O sırada Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan da Mahmut Tat'ın yan tarafında oturuyordu. Şimdi ben sormak istiyorum: Sayın Mahmut Tat, bu talebiniz yalnızca MHP'den CHP'ye geçen belediyelerde çalışan MHP'li emekçiler için mi dillendirildi? Yok eğer siyasi görüşüne bakmaksızın tüm emekçileri kast ettiyseniz Silifke'de olanlardan haberiniz var mı?" diye sordu.

'BİRAZ ADALET, BİRAZ VİCDAN'

Sosyal medya paylaşımında, MHP'li Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan'a seslenen Esen Tuba Tol şunları söyledi:

 "Sayın Mücahit Aktan, iki haftadır, teknik elemanları, ofis elemanlarını çaycı yaptınız. Bugün 25 teknik personeli zorla izne çıkardınız. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Bu çocukların hepsi liyakat esasına göre istihdam edilmiş, ekmeğinin peşinde olan çocuklar. Hiçbiri bankamatik falan da değil. Mustafa Turgut yönetiminde hiçbir zaman bankamatik personel istihdam edilmedi. Bu çocuklar Belediyenin en çalışkan, en donanımlı, en dürüst elemanlarından. Çoğu yeni yuva kurdu, çocuk yaptı. Hepsinin umutları, sorumlulukları var. İnsanların hayatlarıyla bu şekilde oynamak hangi akla, hangi vicdana sığar? Sayın Mahmut Tat, Sayın Mücahit Aktan... Lütfen biraz ilgi, biraz adalet, biraz vicdan..."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında boğazını kesti
Sokak ortasında boğazını kesti
Semir Bolat okurlarıyla buluştu
Semir Bolat okurlarıyla buluştu