İş insanları nükleer lise istiyor

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (Mersin GİAD) Başkanı Mehmet Serkan İzol, Nükleer Meslek Lisesi’nin Mersin’de olması gerektiğini belirterek, Nükleer Meslek Lisesi’nin Mersin’e ciddi bir istihdam sağlayacağının altını çizdi.

İş insanları nükleer lise istiyor
İş insanları nükleer lise istiyor admin
Bu içerik 673 kez okundu.

Nükleer enerji sektöründe ara eleman açığının kapanması için kurulacak olan Nükleer Meslek Lisesi için en uygun şehrin Mersin olduğunu belirten Başkan İzol, ‘Nükleer enerji sektörüne teknisyen açığının ortadan kaldırılması için ara eleman yetiştirecek olan Nükleer Meslek Lisesi projesi oldukça yerinde bir projedir. Bu lisenin nereye kurulacağı büyük önem taşıyor. Türkiye’nin en büyük Nükleer Enerji Santrali Mersin’de yer alıyor. Bu açıdan baktığımızda öğrencilerin daha rahat eğitim alabilmeleri için Mersin bu proje için en uygun şehirdir. Yetkililerin bu ayrıntıyı kesinlikle göz önünde bulundurmaları gerekiyor’ dedi.

‘MERSİN’İN İSTİHDAM GÜCÜNÜ ARTIRIR’

Nükleer Meslek Lisesi’nde eğitimini tamamlayan öğrencilerin Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nde teknisyen olarak iş başı yapacak olmasının Mersin için ciddi bir istihdam kaynağı olacağının altını çizen İzol, ‘Nükleer Meslek Lisesi’nde eğitimlerini başarıyla tamamlayan binlerce gencimiz, Akkuyu’da istihdam edilecek. Bu da Mersin’in istihdam gücünü ciddi oranda etkileyecek. Bizler bu projenin Mersin’de yer alması için üzerimize düşeni yapmaya hazırız’ ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort