Gençler bilişimi konuştu

Toros Üniversitesi, Çukurova Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu (Çukurova SİFED) ve Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği (ÇUGİDER) işbirliğiyle düzenlenen Bilişim ve Gençlik Zirvesi yoğun ilgi gördü.

Gençler bilişimi konuştu
Gençler bilişimi konuştu admin
Bu içerik 298 kez okundu.

SİNEM OLLAÇ

Ekonomik ve sosyal alanda birçok projeye imza atan Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği (ÇUGİDER), Toros Üniversitesi,  Çukurova Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu (Çukurova SİFED) ile birlikte gençlere yönelik bir başka etkinliğe imza

attı. Toros Üniversitesi 45 Evler Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşen Bilişim ve Gençlik Zirvesi iş dünyası ve akdemi temsilcileriyle gençleri bir araya getirdi.

Toros Üniversitesi öğretim görevlisi Volkan Güngör, teknoloji uzmanı Dinçer Karaca ve Çukurova SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez’in konuşmacı olarak katıldığı zirvenin açılış konuşmasını Toros Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Topluluğu Genel Sekreteri Boran Ceber yaptı.

Açılışta söz alan ÇUGİDER Başkanı Süleyman Aktaş da "Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği gençlerin önünü açma konusundaki çalışmaları önemsemekte. Derneğimiz önceliğimiz geleceğimizin teminatı olan gençler diyerek bu bağlamda Toros Üniversitesi ile yapmış olduğu protokol gereği; mezun olan gençlere istihdam alanı gerçekleştirmek i adına İlk Fırsat Programı (6 Ay 6 Genç) Projesini hayata geçirdi. Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği olarak ;Toros Üniversitesi ile yıldır İş birliği protokolümüz bulunmakta.Önceliğimiz burada ki öğrencilerimizin stajyerlik imkanını sağlamak, iş hayatına geçiş öncesi hazırlamak adına, geçiş politikalarını daha iyi koordine etmektir. Gençlerde işsizlik küresel bir sorun.Gençlerdeki işsizlik oranları yüksek. Gençlerin deneyim eksikliklerini tamamlamaya ihtiyacı var. Bu bağlamda istihdamla ilgili kaygılarına destek olmak adına; fikrin proje sahibi derneğimizin Yürütme Kurulu üyesi Sibel Gelbul’un İlk Fırsat Programı 6 Ay 6 Genç Projemizin protokolünü imza ettik.Protokol kriterlerine uygun mezun gencimizden bu sene proje kapsamında adım atarak destekleyici firmalarımızla işbirliği protokolü imzaladık.Kısaca; mezun gencimiz destekleyici firmada ücreti, yol ve yemek gideri ve SSK güvencesi firma tarafından karşılanmak suretiyle 6 ay çalışacak.6  ayın sonunda  karşılıklı verim aldıkları takdirde devam edecekler. Elbette gençlere bu imkanı sunarken onların da bu 6 aylık zamanı iyi değerlendirmeleri ve kendilerine fırsatı olarak çevirmeleri gerekmekte” diye konuştu.

ÇUGİDER Başkanı Süleyman Aktaş konuşmasında zirveye destek veren firmalara da teşekkür etti. Aktaş, Arbel  adına Hasan Arslan'a, Balpet adına Mazlum Balkan'a, Flay Lojistik'e ve Atako Taşımacılık Denizcilik A.Ş'ye plaket takdim etti.

Rektör Yardımcısı Adnan Mazmanoğlu da bugün çok şanslı bir günde olduklarını vurgulayarak, "Çünkü hayatın olmazsa olmazı olan girişimcilik ve bilişim konusunu irdeliyoruz. Girişimcilik ve Bilişim konusunda söz sahibi olan değerli konuklarımızın aramızda olmalarından dolayı ve bize sunacakları bilgilerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından Süleyman Sönmez, Dinçer Karaca ve Volkan Güngör, bilişim konusunu masaya yatırdı.

Çukurova Sifed  Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, “İhtiyacınız olan tek şey hayal gücü" dedi.

Arbel Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi, ASKON Başkanı, ÇUGİDER Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hasan Arslan da "Gençleri geleceğe taşımak ve teknolojinin gelişmiş tüm yanlarını kullanmak lazım. Arbel ve Arslan ailesi olarak bu projede yer almaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çay yüklü TIR yandı
Çay yüklü TIR yandı
Bozdoğan müzik dinletisine katıldı
Bozdoğan müzik dinletisine katıldı