“Nükleer Meslek Lisesi Mersin’e yapılmalı”

AK Parti Mezitli İlçe Başkanı İhsan Gültekin Nükleer Meslek Lisesi’nin Mersin’e kurulması gerektiğini belirtti.

“Nükleer Meslek Lisesi Mersin’e yapılmalı”
“Nükleer Meslek Lisesi Mersin’e yapılmalı” admin
Bu içerik 299 kez okundu.

Nükleer Enerji Genel Müdür Vekili İbrahim Halil Dere’nin ulusal basında yer alan ‘Nükleer Meslek Lisesi kurulacak’ açıklamalarının ardından, AK Parti Mezitli İlçe Başkanı İhsan Gültekin, Nükleer Meslek Liselerinin Mersin’e yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nin Mersin’de olması nedeniyle Nükleer Meslek Lisesi’nin de Mersin’e yapılması gerektiğini belirten Başkan Gültekin, ‘Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nde çalıştırmak üzere ciddi anlamda teknik personele ihtiyaç duyuluyor. Bunun için de yeri henüz belirlenmeyen Nükleer Meslek Lisesi kurulması bekleniyor. Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nin Mersin’de olması nedeniyle, bu okulun mutlaka Mersin’de açılması gerekiyor’ dedi.

‘ÖĞRENCİLER YERİNDE EĞİTİM İMKÂNI BULACAK’

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nin Mersin’de olması nedeniyle, Nükleer Lise’nin Mersin’de kurulmasının öğrenciler için de avantaj olacağını belirten İhsan Gültekin, ‘Öğrencilerimiz okulda aldıkları eğitimleri Akkuyu’da yerinde eğitimle pekiştirme imkanı bulacaklar. Bu sayede çalışma hayatına daha deneyimli bir şekilde başlayacaklardır. Mersin bu lise için en uygun bölgedir’ dedi.

‘BİNLERCE TEKNİSYEN EĞİTİMİN ARDINDAN İSTİHDAM EDİLECEK’

Nükleer Meslek Lisesi projesi ile birlikte binlerce teknik personelin istihdam edileceğini belirten Gültekin, ‘Teknik personellerimizi kendimiz yetiştirerek, binlerce kişiyi istihdam etmiş olacağız. Böylece Nükleer Meslek Lisesi ile birlikte ara eleman ihtiyacı ortadan kalkmış olacaktır’ dedi. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çay yüklü TIR yandı
Çay yüklü TIR yandı
Bozdoğan müzik dinletisine katıldı
Bozdoğan müzik dinletisine katıldı