Dördüncü Tıp Fakültesi Bahar Toplantısı yapıldı

Mersin ÜniversitesiTıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı tarafından her yıl düzenlenen, “Bahar Toplantıları”nın dördüncüsü gerçekleştirildi.

Dördüncü Tıp Fakültesi Bahar Toplantısı yapıldı
Dördüncü Tıp Fakültesi Bahar Toplantısı yapıldı admin
Bu içerik 327 kez okundu.

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen “İntraoperatif Mekanik Ventilasyon” konu başlıklı toplantı,  Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurcan Doruk’un açılış konuşması ile başladı. Prof. Dr. Doruk, bilimsel gelişmelerin karşılıklı tartışıldığı bu gibi toplantıların hekimlerin, hastalara yeni teknikleri kolaylıkla gerçekleştirebilme olanağı sağladığını ifade etti.

Daha sonrasında, Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Davud Yapıcı,  “Perioperatif Mekanik VentilasyonStartejisi” başlıklı konuşması ile yeni gelişmeleri aktardı. Sunum sonunda anestezi hekimlerinin uygulamalarda karşılaştıkları güçlükler tartışıldı.

Toplantının ikinci bölümünde ise katılımcılar interaktif olarak hasta sunumlarının yapıldığı oturumlara katıldılar. Oturumlarda “Obez ve Gebe hasta” Prof. Dr. Şebnem Atıcı ve DrÖğr. Üyesi AslınurSagün, “KOAH ve Astımlı hasta” ,Prof. Dr. Ali Aydın Altunkan ve Prof. Dr. Nurcan Doruk, “Pediyatrik hasta”, Prof. Dr. Handan Birbiçer ve Dr. Öğr. Üys. Levent Özdemir, “Ventilasyonda Akciğer Koruması”, Prof. Dr. Davud YAPICI ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Azizoğlu yönetiminde tartışıldı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Basın özgürlüğünü korumak hepimizin görevi”
“Basın özgürlüğünü korumak hepimizin görevi”
Tatar ve Japon öğrencilerden Başkan Seçer’e ziyaret
Tatar ve Japon öğrencilerden Başkan Seçer’e ziyaret
denizli escort