Erdemli’de beton yola devam

Erdemli Belediyesi, seçim öncesi başlatılan beton yol uygulamasına ara vermeden devam ediyor.

Erdemli’de beton yola devam
Erdemli’de beton yola devam admin
Bu içerik 321 kez okundu.

Erdemli Belediyesi, seçim öncesi başlatılan beton yol uygulamasına ara vermeden devam ediyor.
Erdemli Belediyesi’nce yol kaplama işlerinde önceden devam eden asfalt ve parke çalışmalarının yanında, son zamanlarda tercih edilen ve minimum maliyet gerektiren ancak maksimum verim sağlayan beton yol modeli kullanılmaya devam ediliyor. 
Beton kaplama yol modeli kullanımı ile araç girişlerinin mümkün olmadığı noktalarda beton yol modelini de uygulamaya başlayan Erdemli Belediyesi, bu kapsamda Kocahasanlı Mahallesinde de uygulamalara başladı.  
Türkiye’de son dönemlerde kullanılmaya başlanan beton yol çalışmaları, asfalt kaplama yol modelinin iklim şartlarındaki dayanıksızlığı nedeniyle birçok belediye tarafından rağbet görmeye başladı. Daha önce Erdemli’nin farklı noktalarında ve hava şartlarının farklılık gösterdiği yerlerde uygulanan beton yol modeli, alınan başarılı sonuçlarla Kocahasanlı Mahallesi Tepe Sokakta da uygulanmaya başlandı.
Yıllardır yaygın olarak kullanılan ancak nitelik ve nicelik bakımından yetersiz kalan asfalt kaplama yol modelinin yerine daha kalıcı bir çözüm arayışına giren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, tüm mahallelerde eş zamanlı yürüttüğü çalışmalar ile aksaklığa mahal vermeden gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşın takdirini toplamaya devam ediyor. Konu hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, çağın gereklerini takip ederek çalışma yürüttüklerini vurgulayarak; “Asfalt kaplama modeli, yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. Ancak Dünya’nın son dönemlerde yaşadığı ekonomik sıkıntılar, kullanılan ürünün doğa faktörü karşısında kısa sürede deforme olması bizleri farklı arayışlara itti. Bu kapsamda da yaptığımız araştırmalar ile deneme sürecinde olumlu sonuçlar aldığımız, beton yol modelini kullanmaya karar verdik.  Erdemlimizi teknolojinin merkezi haline getirerek, modern bir statüye ulaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Ayrıca Başkan Tollu, daha önce Fevzi Çakmak Sokakta, Alata Mahallesinde ve Türbe Caddesinde uygulanan yeni modelin vatandaşlar tarafından olumlu tepkilerle karşılanması nedeni ile Kocahasanlı Mahallesinde de beton yol modelinin uygulandığını, çalışmaların ise ilçe geneline yayılacağını dile getirerek sözlerini tamamladı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Semir Bolat okurlarıyla buluştu
Semir Bolat okurlarıyla buluştu
Yaşlı ve engelli vatandaşlar, golf araçlarıyla taşınacak
Yaşlı ve engelli vatandaşlar, golf araçlarıyla taşınacak