Sahte avukatlara dikkat!

Mersin Barosu Avukatlarından Hibe Gökalp, vatandaşların dava süreçlerinde avukat desteği almasının önemli olduğunun altını çizerek kendini avukat gibi tanıtan, avukat olmadığı halde iş yeri açıp tabela asarak avukatlara ait yetkileri kullanan kişilere karşı uyarıda bulundu. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bu konuda dikkatli araştırma yapmalarını, işlerini baroya kayıtlı bir avukat aracılığı ile takip etmeleri gerektiğinin önemini belirtti.

Sahte avukatlara dikkat!
Sahte avukatlara dikkat! admin
Bu içerik 771 kez okundu.

Avukat Hibe Gökalp, hukuk danışmanlarının davaların seyrini değiştiren en nitelikli kişiler olduğunu belirterek, vatandaşların dava süreçlerini mutlaka avukatlar eşliğinde yürütmesi gerektiğinin altını çizdi. Avukatların dava süreçlerinde atacağı adımlar ile en zor davalarda bile davanın seyrini değiştiren kişiler olduğunu belirten Gökalp, ‘Vatandaşlarımız dava süreçlerinde en basit davaları bile aleyhlerine çevirip davayı kaybedebiliyorlar. Bunun sebebi ise, avukat yardımı almadan kendi imkanları ile davayı sonuçlandırmak istemeleridir. Dava süreci titizlik ve araştırma isteyen bir süreçtir. Bu süreci en iyi yönetecek kişiler ise şüphesiz ki hukuk danışmanlarıdır. Hukuk danışmanlarının atacağı adımlarla en zor davalardan bile lehte sonuçlanan kararlar çıkabilir. Vatandaşlarımızın davayı kazanma şansı varken avukatına danışmadan hareket ederek, kendisinin veya aracı, dilekçeci, arzuhalci vasıtasıyla davayı takip etmesi o davayı kaybetmesine neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı dava süreçlerinin her adımı avukat eşliğinde yürütülmelidir’ dedi.

Bazı Tercümanların kendini avukat gibi gösterip özellikle yabancı uyruklu kişileri yanlış yönlendirdiklerini ve mağdur ettiklerini belirten Gökalp, kendini Avukat veya Hukuk Danışmanı gibi gösteren tercümanlara karşı da vatandaşları uyararak ‘Avukat olmadığı halde avukatlık hak ve yetkilerini kullanmak TCK’da nitelikli dolandırıcılık ve resmi evrakta sahtecilik suçlarını oluşturmaktadır’ dedi

‘DAVA SÜRECİNİZDEKİ BİLGİLERİ AVUKATINIZDAN BAŞKASIYLA PAYLAŞMAYIN’

Kişilerin dava süreçlerindeki bilgi, belge ve dosyaların avukat dışında kimseyle paylaşılmaması gerektiğini belirten Gökalp, ‘Davanın seyrini değiştiren bir diğer unsur ise bilgi, belge ve dosyaların gizliliğinin kaybolmasıdır. Delillerin avukat haricinde başka kişilerle paylaşılması doğru değildir. Dava sürecinizdeki deliller, önemli bilgi ve belgeler avukat ve müvekkil arasında kalmalıdır’ dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort