Anamur'da 638 öğrenciye sertifika

- Mersin'in Anamur ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğünün "Sağlıklı Bireyden Sağlıklı Topluma" projesi kapsamında, sertifika almaya hak kazanan öğrencilere ödülleri, düzenlenen törenle teslim edildi.

Anamur'da 638 öğrenciye sertifika
Anamur'da 638 öğrenciye sertifika admin
Bu içerik 922 kez okundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Kalınören İlkokulu’nda okul müdürleri ve öğretmenlerin katıldığı törende, sertifika alma hakkı kazanan okulların öğrencilerine teşekkür etti.

İlyas Mercan, projedeki amacın, öğrencilerin bireysel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimlerinin desteklenmesi olduğunu vurguladı. Mercan, "SODES Programı kapsamında yürütülen proje çerçevesinde, maddi ve fiziki alanların yetersiz olduğu 6 okul arasında futbol, basketbol ve voleybol turnuvaları yapıldı. Proje sayesinde öğrenciler arasında birlik ve beraberlik sağlanmış, diyalog, hoşgörü, sevgi, saygı, paylaşma gibi değerlerimiz güçlenmiştir. Okul, öğrenciler açısından daha eğlenceli hale dönüşmüş, sportif faaliyetlerle sağlıklı yaşama katkı sağlanmıştır" dedi.

Mercan proje kapsamında gittiği okullarda öğrencilerle futbol maçı yaptı. 638 öğrencinin sertifika aldığı proje 12 ay sürdü.

Törende, sertifika almaya hak kazanan öğrencilere ödülleri verildi. (İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort