Kaya: ülke ekonomi gündemine dönmeli

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, seçim sürecinde yaşananların geride bırakılarak ülkenin tekrar istihdam, ekonomi ve ihracat gündemine yeniden dönmesi gerektiğini söyledi.

Kaya: ülke ekonomi gündemine dönmeli
Kaya: ülke ekonomi gündemine dönmeli admin
Bu içerik 458 kez okundu.

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, 31 Mart yerel seçimleri sonrası bir açıklama yaptı. Sandıkların demokrasinin temel taşı olduğunu vurgulayan Kaya,

“Ülke genelinde sonuçlanan yerel yönetimlerin yeni başkanları 5 yıl sürecek görevlerinde seçim öncesi his ve duyguları ile çalışacaklarından eminiz. Tüm yerel yönetimlerin aldıkları oy oranlarını gözetmeksizin ilgili tüm yerleşim yerlerine aynı standartlarda belediyecilik ve yerel hizmet götüreceklerine inanıyorum. Bu ülkenin, hepimizin olduğu ve birlikte barış içinde yaşamamız gerektiği bilinci ile seçim sürecinde yaşananları arkamızda bırakarak toplum olarak istihdam, ekonomi ve ihracat gündemine yeniden odaklanmalıyız” diye konuştu.

DÜNYADA ÜLKELER DEĞİL KENTLER YARIŞIYOR

Bugünün dünyasında yerel yönetimlerin, kentlerin kaderini tayin etme konusundaki etkilerinin giderek arttığını vurgulayan Kaya, “Bugün dünyada ülkeler değil kentler yarışıyor. Bu rekabette yerel yönetimler büyük rol oynamaktadır. Bu nedenle gerek büyükşehir belediye başkanlığına seçilen, gerek ilçe belediye başkanlığına seçilenlerin, yeni döneminde temel odaklarından birisinin tarım ve tarıma dayalı sanayiyi desteklemesini, yatırımları teşvik eden olmasını bekliyoruz. Tarımsal üretimi ile zengin bir coğrafyaya sahip kentimizde ve İlimizde tarımsal üretimin, tarımsal ticaretin, tarım sanayisinin zarar görmesini önlemek, tarım topraklarını korumak ve tarımı geliştirecek çalışmalara liderlik etmek, yerel yönetimlerimizin çağdaş belediyecilik anlayışı olmalıdır. Tarımsal üretime ve tarımsal sanayine yönelik projelerin önünü açan ve destekleyen yerel yönetimler bölgemiz kalkınmasına itici güç olacaktır.”(Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort