İŞKUR 2183 işyerini ziyaret edecek

Türkiye İş Kurumu Mersin İl Müdürlüğü'nün, 3 Mayıs'a kadar 2 bin 183 işyerini ziyaret edeceği ve işyeri bilgi formları uygulayacağı, böylece işgücü talebiyle ilgili verilerin toplanacağı açıklandı.

İŞKUR 2183 işyerini ziyaret edecek
İŞKUR 2183 işyerini ziyaret edecek admin
Bu içerik 456 kez okundu.

Türkiye İş Kurumu Mersin İl Müdürlüğü'nden  yapılan açıklamaya göre, 1 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Mersin genelinde, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) veri tabanındaki TÜİK işyeri kayıt sisteminden belirlenen 2183 işyeri ziyaret edilecek ve işyeri bilgi formları uygulanacak.

İşveren veya işveren temsilcileri ile yüz yüze görüşme yönteminin uygulanacağı ziyaretler kapsamında; işgücü piyasasında mevcut durum ve çalışan sayıları, işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan meslekler, bu mesleklerde istenen beceriler, temininde güçlük çekilen meslekler ile gelecek dönem istihdam artış ve azalış eğilimlerini tespit etmeye yönelik soruların yanında bu sene İŞKUR hizmetlerinden yararlanma durumu,  ihracat, part-time çalışma ve işgücü piyasasına genel bakışla ilgili çeşitli sorular da eklendi.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, İşgücü Piyasası Araştırması (İPA)‘nın temel amacının; işverenler, çalışanlar ve işsizler arasındaki ilişki ve bağlantıları tespit edip edilerek il düzeyinde aktif istihdam politikalarının oluşturulmasına katkı sağlamak olduğunu belirtti. İşgücü Piyasası Araştırması ve sonucunda hazırlanacak Rapor Kitabı ile işgücü piyasasındaki işverenlerin çalışanlardan beklentileri ile işsizlerin mesleki bilgi ve becerileri arasındaki dengesizliklerin giderilmesine yönelik öneri ve değerlendirmelere ulaşılırken, istihdamın arttırılması konusunda ekonomik ve sosyal taraflara rehber olabilecek en temel veriler de sağlanmış olacağını ekleyen Kutlu İşgücü Piyasası Araştırmaları İŞKUR tarafından 2007 yılından bu yana periyodik olarak gerçekleştirilmekte olduğunu çalışma sonuçlarının ise rapor kitabı haline getirilerek kurum internet sitemizde yayınlandığını da ayrıca belirtti. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çay yüklü TIR yandı
Çay yüklü TIR yandı
Bozdoğan müzik dinletisine katıldı
Bozdoğan müzik dinletisine katıldı