Vali Su ve Kocamaz oyunu kullandı

31 Mart yerel seçimleri nedeniyle Vali Ali İhsan Su oyunu Gazipaşa Ortaokulu'nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanetttin Kocamaz ise 50. yıl Gökçeller İlkokulu'nda kullandı. Vali Su sonuçların ülke ve Mersin için hayırlı olmasını diledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz’da sandıktan memleket, demokrasi ve cumhuriyet için hayırlı bir netice çıkmasını istediklerini kaydetti.

Vali Su ve Kocamaz oyunu kullandı
Vali Su ve Kocamaz oyunu kullandı admin
Bu içerik 406 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Mersin Valisi Ali İhsan Su oyunu Valilik Konutuna en yakın okul olan Gazipaşa Ortaokulu'nda kullandı. Eşi Zeliha Su ile birlikte okula gelen Vali Su oyunu kullanmak için 1129 no'lu sandığa geldi. Görevlilerden oy pusulaları ve zarfı alan Vali Ali İhsan Su ve eşi Zeliha Su ayrı ayrı kabinlere geçerek oyunu kullandı. Su çifti daha içinde oy pusulalarının bulunduğu zarfı sandığın içine attı.

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Vali Ali İhsan Su, "Bütün vatandaşlarımız demokrasi şenliği bilinci ile gelip oylarını kullandılar. Bizde bütün güvenlik tedbirlerini aldık. Ben ülkemiz ve ilimiz için sonuçların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Kar yağışı nedeniyle ulaşım sıkıntısı yaşanan yerin olup olmadığı yönündeki soruya Vali Su, Her hangi bir sıkıntı, yaşanan bir olumsuzluk yok. Arkadaşlarımız çalışıyor" şeklinde cevap verdi.

Vali Su ve eşi oy verme işleminin ardından okuldan ayrıldı.

KOCAMAZ: HAYIRLI NETİCE ÇIKSIN  

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise oyunu Yenişehir ilçesindeki 50. yıl Gökçeller İlkokulu'nda kullandı.

Başvuru belgeleri İl Seçim Kurulu'na geç teslim edildiği için İYİ Parti'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı Yüksek Seçim Kurulu tarafından kabul edilmeyince Demokrat Parti'den aday olan, YSK’nın ret kararı nedeniyle

buradan aday olamayan Kocamaz, oyunu, eşi Hatice Kocamaz ile birlikte kullandı.

Oyunu kullanmak için merkez Yenişehir ilçesindeki 50. yıl Gökçeller İlkokulu'na gelen Kocamaz oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yaptı.

Demokrasimize hayırlı olsun diyerek sözlerine başlayan Kocamaz, çok uzun uğraşlar sonunda sandığın başına geldiklerini söyledi. "İnşallah bu sandıktan da memleketimiz için, demokrasimiz için, cumhuriyetimiz için hayırlı bir netice çıksın istiyoruz” diyen Kocamaz şunları söyledi: “Bunu bekliyoruz. zor bir süreçti. yaşananları hepiniz biliyorsunuz. Ama milletimiz, demokrasinin beşiği Mersin'de bütün bu yaşananlardan sonra mutlaka memlekete, demokrasiye sahip çıkacaktır. Biz halkımıza güveniyoruz. 1946 ve 1950'de yaşanan hadiselerden sonra Mersin'de ilk defa bir kadın göreve gelmişti. Hayırlısı olsun. Umutla bekliyoruz ve Mersin'de başlatılan hizmetlerin devamını diliyoruz."

Oy verme işleminin ardından Kocamaz çifti okuldan ayrıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort