Yılmaz: "Bunlar son çırpınışları”

Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, Mersin’de Cumhur İttifakı adayları tarafından gökdelen duvarına asılan dev ‘Teşekkürler Mersin’ afişi ve Tarsus’ta gerçekleştirilen Zafer Yürüyüşünü, korkunun sahaya yansıması olarak tanımlardı. Yılmaz “Bunlar son çırpınışları. 1 Nisan sabahı zafer demokrasiye gönül verenlerin olacak” dedi. Ayfer Yılmaz'ın basın ofisinden yapılan açıklamada; DP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz, yerel seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Yılmaz:
Yılmaz: admin
Bu içerik 485 kez okundu.

Mahalle gezileri, halk buluşmaları, esnaf ve vatandaş ziyaretleri ile sivil toplum kuruluşları toplantıları ile Mersin’de yaşayan herkesi demokrasiye sahip çıkmaya davet eden Yılmaz

ve hizmetlerin devamı için destek isteyen Yılmaz, gittikleri her yerde sevgi seliyle karşılandıklarını ve insanların mevcut Başkan Burhanettin Kocamaz’ın adaylığının kabul edilmemesine tepki gösterdiğini söyledi.

“Bu öyle farklı bir seçim ki, artık bu seçim yerel yönetimler seçimi olmaktan çıktı" diyen Yılmaz, "Ankara bunu bir beka meselesi haline getirirken Mersin’de bu seçim bir demokrasi ayıbına dönüştü. İnsanların seçme ve seçilme haklarının önüne, Sayın Burhanettin Kocamaz’ın önüne çok farklı bir şekilde, bile isteye, programlanmış bir şekilde engeller koyuldu. Bunu yaparken bir başka alternatifin doğabileceğini düşünmediler. Benim gelmemle birlikte başta Sayın Kocamaz olmak üzere tüm Mersin halkının destekleriyle karşılanmam bütün hesaplarını bozdu. Şimdi geldiğimiz noktada 25 gündür sahada olmama rağmen ulaştığımız insanların sevgi seliyle karşılaşıyoruz. İnsanlarda aynı zamanda bu yaşananlara ve bu rezaleti Mersin’e yaşatanlara karşı da çok büyük tepki var. Merkezden kırsala, en ücra, en uzak noktalarda yaşayan vatandaşlarımız bile bu seçimde yerel hizmetten ziyade yaşananlar nedeniyle demokrasiye sahip çıkmak için bizlere destek veriyor. Her kesimden insan ‘Biz vefalıyız, benim hakkıma tecavüz edildi ve ben bu saatten sonra demokrasi davamın peşindeyim’ diyor. Bu nedenle bu seçim çok farklı bir seçim” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANININ YÜZÜNÜ GÖRDÜNÜZ MÜ?”

Mersin’de 52 katlı gökdelenin duvarına Cumhur İttifakı adayı tarafından asılan ‘Teşekkürler Mersin’ yazılı afiş ile Tarsus’ta gerçekleştirilen Zafer Yürüyüşü hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulunan DP Adayı Yılmaz, daha seçim olmadan kazanmış havası yaratmaya çalışıldığını ancak bu algı operasyonlarına 1 Nisan sabahı gereken cevabın verileceğini ifade etti. Teşekkür afişi ve zafer yürüyüşünü korkunun sahaya yansıması olarak adlandıran Yılmaz, “Baktığınız zaman bu korkunun sahaya yansımasıdır. Sayın Cumhurbaşkanının televizyon kanallarının ortak yayınındaki yüzünü gördünüz mü? Sanki gerçek anketler yapılmış gibi, sanki kazanmışlar gibi bir algı yaratma çabasındalar ama bu da son çırpınışları. Bizim elimizde de anketler var, hem de başarı anketleri var. Önemli olan son dakikaya kadar dürüstçe çalışmak, memlekete, millete ne katabiliriz onu anlatabilmek ve bu anlattıklarınıza da halkı inandırabilmek, onların güvenini kazanabilmek. Mersin’de gökdelene dev afişler asmışlar teşekkürler Mersin diye. Belli ki çok büyük paralar ödemişler. Tarsus’ta da bir zafer yürüyüşü düzenlemişler yine sanki kazanmış gibi. Bunların hepsi algı yaratabilmek için ortaya serilen son çırpınışlar. Asıl 1 Nisan sabahı yüzlerine yapışacak ifade, bu kentin, bu milletin zaferi olacaktır” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort