Özyiğit: "Korkunun ecele faydası yok"

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, “Seçimlere son birkaç gün kala çirkin saldırılarla karşı karşıya kalıyoruz. Basitleşiyorlar, çirkinleşiyorlar, bel altı vuruşlar geliyor. Ama korkunun ecele faydası yok. Ne yaparsanız yapın, Yenişehir’de Abdullah Özyiğit, Mersin Büyükşehir’de Vahap Seçer başkan olacak” dedi.

Özyiğit:
Özyiğit: admin
Bu içerik 227 kez okundu.

Abdullah Özyiğit'in basın ofisinden yapılan açıklamada; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit,

Akkent ve Aydınlıkevler Mahallesi’nde  halk toplantısına katıldı. Özyiğit Akkent  Mahallesinde davul zurna ile karşılandı. Özyiğit, ısrarlar üzerine vatandaşlarla halay çekti.

Yoğun ilgiyle karşılanan Özyiğit, yerel seçimlerde Yenişehir’i, Mersin’i, İstanbul’u, Ankara’yı en iyi kim yönetir noktasında bir seçim yapılacağını fakat bazı kesimlerin bunu farklı yansıttığını kaydetti. Özyiğit, “Onlar bunu beka meselesi olarak görüyorlar. Ama kimin bekası? Kendi bekaları. Çünkü beka demek, onların koltukları demek. Beka demek, onların sarayları demek. Beka demek, onların yazlık sarayları demek. Beka demek onların, uçan sarayları demek. Ama halk için mesele özgürlükler, kendini ifade etmek, kendi kültürünü yaşamak, huzur içinde, barış içinde bir hayat sürmek. Kazanın kaynaması, çocuğunun harçlığını verip okula göndermesi. Üniversiteye giden çocuğunun konaklama derdinin olmaması, onun harçlığını göndere bilmesi, mezun olduktan sonra çocuğuna iş bulabilmesi. Türkiye’nin yüzde 25’i işsiz ama bunu beka sorunu olarak görmüyorlar. Fakat yerel seçimleri beka sorunu olarak görüyorlar. Seçimlere son birkaç gün kala çirkin saldırılarla karşı karşıya kalıyoruz. Basitleşiyorlar, çirkinleşiyorlar, bel altı vuruşlar geliyor. Ama korkunun ecele faydası yok. Ne yaparsanız yapın, Yenişehir’de Abdullah Özyiğit, Büyükşehir’de Vahap Seçer başkan olacak” dedi.

Yenişehir’de yeni bir başlangıç yapacaklarını, yeni bir anlayışla bir yöneteceklerini ifade eden Özyiğit, “Halkçılığı temel almış bir bakış açısına sahip olacağız. Halkımızın talepleri  birinci önceliğimiz olacak. Biz 3 ayrı Yenişehir görüyoruz.  Birincisi her şeyin sağlıklı gittiği, sağlıklı yapılaşmış, gelir seviyesi yüksek insanların ikamet ettiği kesim. Bir diğeri kentleşmenin sağlıksız geliştiği, düşük gelir seviyesine sahip insanların yaşadığı Yenişehir. Bir diğeri ise ekonomik ömrünü tamamlamış mahallelerden oluşan Yenişehir. Bu üç Yenişehir’i de biz doğru yöneteceğiz. Ama önceliğimiz bugüne kadar hizmet alımında eksik kalınmış bölgelere olacak. Yani düşük gelir seviyesi nedeniyle yaşamın her alanında sıkıntı Yaşayan çocuğunun eğitiminden, sosyal alanlara ve spor yapabileceği alanlara kadar birçok konuda sıkıntı yaşayan bölgelere öncelik vereceğiz ve yatırımlarımıza buralardan başlayacağız” diye konuştu. (haber merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort