“Mersin’in işsizlik sorununu çözeceğiz”

Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı Mustafa Gültak'ın proje tanıtım toplantısında konuşan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Mersin’deki işsizlik sorununu çözeceklerini söyledi. Elvan işsiz olup da iş yapmak isteyenler için her ilçeye ofis açacaklarını belirtti. Bu ofiste, işinin uzmanı olan psikolog, sosyolog ve bu işin uzmanı olan kişilerin iş arayan insanlarla mülakat yapıp konuşacağını anlatan Elvan “Bu kardeşlerimiz bir eğitim programından geçirilecek, nereye yönlenmek istiyor, nerede ihtiyaç var, bu kardeşlerimizin her biri oraya yerleştirilecek. Böylelikle istihdama yönelik önemli bir adım atmış olacağız ve Mersin'deki işsizlik problemini çözeceğiz" dedi. Kanalizasyon konusunun da Akdeniz’de büyük bir sorun bulunduğunu anlatan Elvan, Büyükşehir ve Akdeniz Belediyesi işbirliği ile alt yapıya yönelik kent çalışmaları gerçekleştirileceğini söyledi.

“Mersin’in işsizlik sorununu çözeceğiz”
“Mersin’in işsizlik sorununu çözeceğiz” admin
Bu içerik 435 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı Mustafa Gültak'ın proje tanıtım toplantısı Marehan’da yapıldı.

Toplantıya TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, milletvekilleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan burada yaptığı konuşmada, Mersin'in kalbi konumundaki Akdeniz'in çok sorunlu ve sıkıntılı bir ilçe olduğunu ifade etti. Elvan, Mersin'in ticaretinin yüzde 90'nın Akdeniz'de gerçekleştiğini söyledi.

Akdeniz’in en büyük sorununun işsizlik olduğunu, bölgede çok sayıda işsiz gencin bulunduğuna dikkat çeken Elvan,

"Bu çocuklara, bu gençlere bizim sahip çıkmamız gerekiyor. Bu insanların vatana, millete faydalı olması için onlara sahip çıkmamız gerekiyor. Her insan hata yapabilir, hele hele gençseniz daha çok hata yapabilirsiniz. Ama bir hata yaptı diye bu insanları asla dışlayamayız. Onlara kucak açmamız gerekiyor. O nedenle işsiz olup da iş yapmak isteyen her bir kardeşimiz için bir ofis kuracağız” dedi.

Bu ofiste, işinin uzmanı olan psikolog, sosyolog ve bu işin uzmanı olan kişilerin iş arayan insanlarla mülakat yapıp konuşacağını anlatan Elvan şöyle devam etti: “Özelliği nedir, nasıl bir iş istiyor? Bunları alacaklar. Sanayici vasıflı personel bulamadığını söylüyor. İşte bu kardeşlerimiz bir eğitim programından geçirilecek, nereye yönlenmek istiyorsa, her bir kardeşimizin eğitimini sağlayacağız. Nerede ihtiyaç var, bu kardeşlerimizin her biri oraya yerleştirilecek. Böylelikle istihdama yönelik önemli bir adım atmış olacağız ve Mersin'deki işsizlik problemini çözeceğiz."

AKDENİZ’DE KANALİZASYON BÜYÜK SORUN

Kanalizasyon konusunun da Akdeniz’de büyük bir sorun olduğunu anlatan Elvan, “Bu ilçemizdeki kanalizasyonların boru çapı 10-15 santimetre. Bu borulardan kanalizasyon akıtılmaya çalışılıyor. 30 yıl önce yapılmış bir alt yapı. Büyükşehir Belediyesi ile Akdeniz Belediyesi'nin işbirliği ile alt yapıya yönelik kent çalışmaları gerçekleştirilecek. En önemli meselelerimizden biri dere ıslahı. Allah'ın izni ile bir tarafta Akdeniz, diğer tarafta Büyükşehir Belediyesi birlik halinde nisan ayında 55 derenin ihalesi yapılacak ve oralar pırıl pırıl olacak. Bu da ancak güçlü bir işbirliği ile gerçekleşebilir. İlçe belediye başkanı, büyükşehir ve hükümetimiz. Üçlü koordineli bir şekilde baştan aşağı Akdeniz ilçesinin ele alınması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 

AKDENİZ MERSİN’İN KALBİ

Akdeniz Belediye Başkan Adayı Mustafa Gültak ise projelerini  sinevizyon gösterisi ile anlattı. Elvan bugüne kadar ötelenen Akdeniz’in layık olduğu yerde olmadığını söyledi:

Akdeniz için hazırladıkları projelerinin ilkine insanlığı koyduklarını anlatan Gültak, “Ben Akdeniz'de bir insanlık dramının yaşandığına inanıyorum. Doğusu ile batısı ile güneyi ile kuzeyi ile fark etmiyor. Akdeniz'de bir insanlık dramı yaşanıyor. Hepimizin bir an evvel oraya müdahale etmemiz gerekiyor” dedi.

Akdeniz’in Mersin’in kalbi olduğunu söyleyen Gültak şunları söyledi: “Akdeniz şehrin kalbi ise kalbindeki hücreleri olması gerekiyor. O şehre katkı vermek için kalbin kuvvetli pompalaması gerekir. Dil, din, mezhep, ırk ne olursa olsun fark etmeden, orada bir kardeşliği, barışı, sevgiyi muhabbeti sağlamamız gerekiyor. Hepsini kucaklamamız gerekiyor. Hepimiz Anadolu'nun toprakların çıkan insanlarıyız. Hiç kimse ayırt edilmemeli, herkes Türkiye Cumhuriyeti'nin birinci sınıf vatandaşı olmalı. Akdeniz kalkındığı zaman Mersin kalkınacak.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort