Yelkovan: Akdeniz yurttaşın belediyesi olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, Akdeniz'de müzisyenlerden oluşan dernek kuracaklarını belirterek, “Akdeniz'de düğünü olan gençlerimize orkestrayı belediye olarak biz göndereceğiz. Akdeniz Belediyesi 7'den 70'e herkese destek verecek, belediye yurttaşın belediyesi olacak” dedi.

Yelkovan: Akdeniz yurttaşın belediyesi olacak
Yelkovan: Akdeniz yurttaşın belediyesi olacak admin
Bu içerik 354 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, Turgut Reis Mahallesi’nde vatandaşla buluştu. Mahalleli tarafından davul zurnalarla karşılanan Yelkovan, seslendiği coşkulu topluluğa projelerini anlattı, taleplerini dinledi. Yelkovan, 30 yılı aşkın süredir Mersin’de esnafın sorunlarını çözmek için verdiği mücadeleden bahsetti.

HER MAHALLEYE KREŞ

Kadınlara ve gençlere büyük önem verdiğini anımsatan Yelkovan, “Akdeniz'de Kadın Koordinasyon Merkezi'ni kuracağız. Akdeniz mutlu kadınlar kenti olacak” ifadelerini kullandı.

Her mahalleye çok amaçlı kullanılmak üzere taziye evleri yapacaklarını ifade eden Yelkovan, çalışan annelerin çocukları için de kreş açacaklarını belirterek, “Akdeniz'de tüm kadınlarımızın sorunlarını çözeceğiz. Başta şiddet gören kadınlar olmak üzere, geliri olmayan, sağlıklı bir barınma yeri bulunmayan kadın kalmayacak” dedi.

YURTTAŞLARIMIZ VAKİTTEN KAZANACAK

Her yurttaşın Akdeniz’de eşit hizmet alacağı vurgusu yapan Yelkovan, “Modern bir Akdeniz, yurttaşların ilçeyi daha çok sahiplenmesini ve dışarıda adından daha çok söz edilmesini sağlayacaktır. Adından söz edilen bir Akdeniz, markalaşma yolunda ilk adımı atmış olacaktır” diye konuştu.

Akdeniz halkının belediyecilik hizmetlerine daha kolay ulaşımlarını sağlayabilmek için mobil belediyecilik hizmetleri hayata geçireceklerini anlatan Yelkovan, “Mobil belediye araçları tasarlanacak ve başta esnafımız olmak üzere belediye hizmetleri vatandaşlarımızın ayağına kadar götürülecek.

Mobil Belediye ekipleri vergi tahsilatı, beyaz masa istek ve şikayetleri gibi bir çok alanda hizmet verecek, yurttaşlarımız vakitten kazanacak” ifadelerini kullandı.

ORKESTRALAR KURACAĞIZ

Mahallede çok sayıda müzisyenin sanatı ile geçindiğini anımsatan Yelkovan, “Akdeniz'de müzisyenlerden oluşan dernek kuracağız. Akdeniz'de düğünü olan gençlerimize orkestrayı belediye olarak biz göndereceğiz. Gençlerimize küçük de olsa düğün hediyesi vermiş olacağız hem de müzisyen kardeşlerimize belediye olarak destek vereceğiz. Akdeniz Belediyesi 7'den 70'e herkese destek verecek, belediye yurttaşın belediyesi olacak” dedi. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort