‘Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor’

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, partisinin İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve Mersin büyükşehir belediyelerini kazanacağını belirterek “Türkiye’de yeni bir dönem başlar. Demokratik kuralların işlediği, yargının kişinin talimatlarına göre değil de, gerçekten herkese eşit ve kitapta yazdığı gibi uygulandığı bir dönem başlar” dedi.

‘Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor’
‘Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor’ admin
Bu içerik 217 kez okundu.

Özyiğit’in basın ofisinden yapılan açıklamada; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Meltem Sitesi sakinleriyle bir araya geldi.

Seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Abdullah Özyiğit, kamuoyu araştırmalarına göre CHP’nin sadece Yenişehir ve Mersin’de değil, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da da kazanmaya yakın taraf olduğunu söyledi.

İktidarın, seçim öncesinde kutuplaştırma, düşman yaratma taktiğine sarıldığını ifade eden Özyiğit, “Halk buna kanmıyor artık. Halkımız artık tehdidi yemiyor. Halkımız artık baskıya kanmıyor. Halkımıza her şeyi söylediler. ‘O öyle, bu böyle, şu terörist.’  Bunlar artık yolun sonuna geldi. Yolun sonu görünüyor arkadaşlar. İstanbul Ankara, Bursa, Adana, Mersin gibi büyükşehirleri aldığımızda birilerinin beka sorunu başlıyor. Damat falan yer değiştirir. Ülkemiz için yeni bir dönem başlar. Yasama, yürütme ve yargının bağımsız olduğu, medyanın bağımsız olduğu bir dönem Türkiye’de başlar. Demokratik kuralların işlediği, yargının kişinin talimatlarına göre değil de, gerçekten herkese eşit ve kitapta yazdığı gibi uygulandığı bir dönem başlar. Bunun için bu yerel seçim çok önemli” diye konuştu.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’a yönelik karalamalara ve tehditlere de tepki gösteren Abdullah Özyiğit, “Bu saatten sonra hiç birimiz sarı öküzü vermeyeceğiz.  Bu saatten sonra hiç bir belediye başkanımıza mesnetsiz dokunulamayacak, buna izin vermeyeceğiz.  Bunu siz halkımızla birlikte savunacağız” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort