Başkan Tuna, ‘31 Mart’ta Mersin Kazanacak’

Kent için hazırladığı projelerini Mersinlilerle paylaşa Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, “31 Mart’ta Mersin kazanacak. Biz 15 Yıllık Tecrübemizle Ne Yapacağımızı Biliyoruz” dedi.

Başkan Tuna, ‘31 Mart’ta Mersin Kazanacak’
Başkan Tuna, ‘31 Mart’ta Mersin Kazanacak’ admin
Bu içerik 361 kez okundu.

-Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, seçim çalışmaları kapsamında Akdeniz İlçesine bağlı Parmakkurdu, Puğkaracadağ, Demirhisar ve Yanpar Mahallelerini ziyaret ederek, mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Toroslar Belediyesi Basın merkezinden yapılan açıklamaya göre, Hemşehrilerinden Cumhur İttifakına destek isteyen Başkan Hamit Tuna, 6360 sayılı yasa ile köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerindeki sıkıntıları bildiklerini, 31 Mart’tan sonra hükümetin de desteği ile bu sorunları en kısa zaman diliminde çözeceklerinin sözünü vererek; “Her mahallemize eşit mesafede olup, adaletli bir hizmet dağılımı yapacağız” dedi.

Başkan Tuna; “Adaletli olmayan payidar olamaz dedik.Toroslar’da üç dönem hemşehrilerimizin desteği ile açık ara birinci olduk.Toroslar’daki, köylerimizden mahalle olan yerleşim yerlerimizi yaptığımız düzenlemelerle nasıl öne çıkardıysakİnşallah Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuzda buraları da öne çıkaracağız.İlçe Belediyesi yetkileri dar olduğu için güçsüz koldur.Yani sol elini gücü kadardır.Akdeniz İlçemizde M.MustafaGültak kardeşimiz, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayımızdır.Bu köylerde eksik olan hizmetleri biliyoruz.Bir gölet talebiniz var.Akdeniz’de M.MustafaGültak, Büyükşehir’de Hamit Tuna, yukarıda hükümetimiz ne olacak hizmetin en güzelini buraya yansıtacağız.Bakanımız Sayın Lütfi Elvan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı oldu.Mersin için büyük bir şans.Örneğin gölet ile ilgili projeyi hazırlayıp Sayın Bakanımıza sunacağız.Devlet Su İşleri himayesinde Parmakkurdu, Puğkaracadağ ve diğer mevkiilerdeki yerleşim yerlerimizin sulanabileceği bu göleti yaptığımız zaman buralara değer katacak diyeceğiz. Sayın Elvan da makul ve mantıklı olan planı programına alacak.Allah nasip ederse köyden mahalle olan yerleşim yerlerimizi suya kavuşturacağız.Akdeniz kabuğunu yırtsın istiyoruz.Buradan Cumhur İttifakı’na toplu bir oyla destek verin.Birleşirsek tok oluruz, ayrışırsak yok oluruz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, Büyükşehir ve 13 İlçemizi zaferle sonuçlandıracağız. Bu şehri hizmetlerimizle daha yaşanılabilir bir kent yapacağız” dedi.

“BİZ 15 YILLIK TECRÜBEMİZLE NE YAPACAĞIMIZI BİLİYORUZ”

“Projelerimize, ufkumuza ve vizyonumuza kimse laf söyleyemez” diyen Başkan Tuna; “Dert bilen derman olma noktasında da öne olandır. Biz ne yaptığımızı biliyoruz.15 yıllık belediyecilik tecrübemiz ve bilgi birikimimiz var. Birleşerek güçleneceğiz. Biz birleştik ve güçlendik. Üreterek zenginleşeceğiz ve bu kenti büyüteceğiz. Tarım, turizm, sanayi, lojistik, teknolojide, sanat ve sporda büyüteceğiz, Üniversite sayımızı çoğaltacağız. Ulaşımı çözeceğiz. Kısa vadede Metrobüs, uzun vadede Metro Projesini hayata geçireceğiz” dedi

Başkan Tuna, Akdeniz İlçesinde gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerinin ardından Yenişehir İlçesi’nde bulunan Palm City Mersin Alışveriş Merkezi’ni de ziyaret ederek, AVM esnafı ve vatandaşlarla kucaklaştı. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarmadan terör örgütü operasyonu
Jandarmadan terör örgütü operasyonu
 Cezaevinden firar eden şahıs, bir ay sonra Mersin’de yakalandı
Cezaevinden firar eden şahıs, bir ay sonra Mersin’de yakalandı