AGD’den Yeni Zelanda’daki saldırıya tepki!

​Mersin’de Anadolu Gençlik Derneği(AGD) üyeleri, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki 2 camiye, cuma namazı sırasında düzenlenen ve 49 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı terör saldırısına tepki gösterdi. Açıklamanın ardından Saldırıda hayatlarını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı ve dua edildi.

AGD’den Yeni Zelanda’daki saldırıya tepki!
AGD’den Yeni Zelanda’daki saldırıya tepki! admin
Bu içerik 252 kez okundu.

-Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Mersin Şube Başkanı Abdullah AKMAZ, Yeni Zelanda’da ki saldırıya tepki göstererek“Bu saldırıda tetiği çekenleri de, bu saldırının planlamasında yer alanları da, bu saldırı planı üzerinden bir hesap içerisinde olan tüm çevreleri de en ağır şekilde kınıyoruz.” Dedi.

AKMAZ Hz. Mikdat (Muğdat) Camii önünde yatsı namazı sonrası yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi: “Müslüman ya da gayrimüslim, cami de ya da bir başka mekânda, masum insanlara yönelik hiçbir saldırı kabul edilemez; insana kasteden hiçbir saldırı karşısında sessiz kalınamaz.

Geçtiğimiz cuma günü Yeni Zelanda’da meydana gelen cami katliamını bir iki kişinin sapkınlığı olarak görmek, olayı bireysel bir suç olarak ele almak, dünyada yükselen ırkçılığı, farklılıklara düşmanlığı okuyamamaktır.

Geçtiğimiz Ocak ayında Global Finance dergisi, dünyanın en güvenli ülkelerinin listesini yayınladı. Ekonomik gelişme düzeyi, askeri çatışma olasılığı, vatandaşlarının güvenliğine yönelik tehdit düzeyi gibi kriterlerin dikkate alındığı sıralamada Yeni Zelanda ilk 10’a giren bir ülke oldu.

Ne yazık ki 49 Müslüman’ın katledildiği saldırı, dünyanın en güvenilir ve yaşanılabilir 10 ülkesinden biri olan Yeni Zelanda’da gerçekleşti.

Yaklaşık 5 milyon insanın yaşadığı Yeni Zelanda’da 50 bine yakın Müslüman bulunuyor ve Yeni Zelanda 200 yılı aşkın bir süredir Müslümanların yaşadığı bir ülke. Ülkede Müslümanların birlikte yaşam ortamını tehdit eden bir tavrı olmamasına karşın böyle bir saldırının gerçekleşmesi içten içe büyütülen ırkçı nefret ve kinin bir tezahürüdür.” Açıklamanın ardından Saldırıda hayatlarını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı ve dua edildi. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort