Tarsuslular, alanları doldurdu

​CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr. Haluk Bozdoğan'ın gerçekleştirdiği mahalle toplantısında binlerce vatandaş , alanları doldurdu. Tarsus'un karanlığa gömülen bir kent haline geldiğini savunan Bozdoğan , " Belediyecilik iş değil, belediyecilik bir vizyondur , belediyecilik ileri görüştür. Tarsus'un yarınlarını kaybetmek istemiyoruz. Tarsus'un Aydınlık dolu olmasını istiyoruz" dedi.

Tarsuslular, alanları doldurdu
Tarsuslular, alanları doldurdu admin
Bu içerik 371 kez okundu.

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr. Haluk Bozdoğan ,konuk olduğu Sun TV'de Memleket Meseleleri adlı programda Deniz Tuncay Akkapılı'nın sorularını yanıtladı. Bozdoğan seçim ofisinden yapılan açıklamaya göre    Bozdoğan ve beraberindekiler daha sonra , şehir merkezinde toplanan yüzlerce araçlık konvoy ile birlikte Yarbay Şemsettin Mahallesi'nde gerçekleştirdiği toplantıda halk ile buluştu. Adeta miting havasında geçen toplantıda ,binlerce vatandaş alanı doldurarak " Başkan Haluk" , " doktor gelecek dertler bitecek" sloganları attı. Burada mahalle sakinlerine seslenen Bozdoğan ,yaşamdaki en büyük gücün halkın iradesi olduğunu söyleyerek, " yıllardır Tarsus halkıyla bir gönül birlikteliğim var. Bazen onların gözü olurum, bazen kulağı. Çoğu zamanda halkımızın hakları için mücadele ediyorum. Bu kentte 33 yıl hizmet ettim .Tarsus'ta gerek merkezde gerekse köylerde gezmediğim yer kalmadı.Benim tek isteğim halkım daha fazla yardımcı olmak" ifadelerini kullandı.

"TARSUS'TA İŞSİZLİK TÜRKİYE ORTALAMASINDA YÜKSEK"

Tarsus'un yarınlarını kaybetmek istemediğini belirten Bozdoğan, en güzel baharı Tarsus'un yaşaması gerektiğini belirtti. Bozdoğan , "Tarsus'un aydınlık dolu olmasını istiyoruz. Bizim için Tarsus aydınlık demektir. Ama maalesef Tarsus karanlığa gömülmüş bir kent halinde şuan. Kentimizde işsizlik Türkiye ortalamasından daha yüksek. En azında demokrasi adına üretken , katılımcı bir Tarsus oluşturmak Ve bunu sürdürebilir kıldığımız zaman güçlü ve şatafatlı eski Tarsus hak ettiği yerini bulur" diye konuştu.

"KENTSEL DÖNÜŞÜMLERDE SÖZLER VERİLDİ ANCAK BİR ÇİVİ BİLE ÇAKILMADI"

Belediyeciliğin bir iş olmadığını, onun vizyon ileri görüş olduğunu belirten Bozdoğan , Tarsus'un  akşam saatlerinde karanlığa gömüldüğünü belirtti. Bozdoğan, "Tarsus'un tek bir sosyal faaliyeti kaldı. O da paçacı , çorbacı dükkanlarıdır. Peygamber efendimizin Medine Anayasası vardı. Benim de istediğim Tarsus Anayasası. Yani toplumsal uzlaşmayla sağlayacağımız bir plan. Tarsus gittikçe çarpık kentleşmeye gidiyor. Maalesef söz verilen kentsel dönüşümlerin yapılmadığı bir kentteyiz. 5 yıl önce özelikle Yeni ile Gaziler Mahallesi'nde büyük sözler verildi. Ancak bir çivi bile çakılmadı. Bakanlığa bir tek başvuru bile yapmadılar .Yaşadığımız bu kentte ne olursa olsun, gelecek nesillere, doğmamış çocuklarımıza bir borcumuz var. Kendimi hep böyle hissetim" şeklinde konuştu.

"BİZ BİLLBOARDLARDA DEĞİL, HALKIMIZIN YÜREĞİNDEYİZ"

Kısıtlı bir bütçe ile seçim yarışına girdiğini söyleyen Bozdoğan , "Sorun para pul değil, karşımdaki rakip adaylar milyonlar harcıyor. Ben kısıtlı bir para ile yol alıyorum. Bu biraz gönül olayıdır. Biz halkımızı yüreğindeyiz. Ekip arkadaşlarım kendi akaryakıtlarını bile ceplerinde harcıyor. Böyle bir gönül birlikteliğimiz var. Ben sadece CHP'den değil bütün partilerden oy alacağım. Ve biz bu seçimi kazacağız. Şunu da bilinmesini isterim, Tarsus'ta seçim kazanılması Mersin'i direk etkileyecektir. Biz istiyoruz ki sandıklar patlasın. Halkımızla birlikte eşit adaletli ve adil bir kentin nasıl olacağını gösterip bunu başardık dedirteceğiz" dedi. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort