Tarım projesi Akdeniz’e can verecek

HDP Akdeniz Belediye Eşbaşkan Adayları Reşat Aşan ve Emine ŞilanYüksekkaya, Akdeniz ile ilgili önemli projelerinden olan tarım projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Eşbaşkan adayları yaptıkları açıklamada, belediyeye bağlı bir tarım müdürlüğü kurulacağını ve bu müdürlük aracılığıyla kooperatiflerde örgütlenen topraksız köylülere belediyeye ait olan ve kullanılmayan tarım topraklarını vererek, üretim için gerekli bilimsel ve teknik desteği sağlayacaklarını kaydetti.

Tarım projesi Akdeniz’e can verecek
Tarım projesi Akdeniz’e can verecek admin
Bu içerik 629 kez okundu.

HDP Akdeniz Belediye Eşbaşkan Adayları Reşat Aşan ve ŞilanYüksekkaya seçim çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdürüyor. Eşbaşkan adayları bir yandan yurttaşları sıkıntılarını dinlerken, diğer yandan da kent için hazırladıkları projeleri kamuoyuyla paylaşıyor.

“PROJEMİZ ÇİFTÇİLERİMİZE NEFES ALDIRTACAK”

Eşbaşkan adayları proje hakkında yaptıkları açıklamada, “Belediyemize bağlı bir Tarım Müdürlüğü kuracağız. Tarım Müdürlüğümüz, Akdeniz ilçemizde yapılması gereken tarımsal çalışmaları üreticilerimizle birlikte planlayacak. Üreticilerimizin kooperatifler halinde örgütlenmesi koşuluyla belediyemiz üreticilere üretim ve pazarlama için destekler sunacak. Belediyemiz, Müdürlüğümüz eliyle kooperatiflerde örgütlenen topraksız köylülere belediyeye ait olan ve kullanılmayan tarım topraklarını,  kullanım amaçlı olarak dağıtacak, üretimin her aşamasına nezaret edecek, üretim için gerekli bilimsel ve teknik desteği sağlayacak. Gençlerin ve kadınların öncülük ettiği üretici ve tüketici kooperatiflerini özel olarak destekleyecek. Müdürlüğümüz Akdeniz ilçemizde hayvancılık için meraların otlak kapasitesini geliştirici önlemler alacak, meraların ve otlakların amaç dışı kullanılmasına izin vermeyecek. Müdürlüğümüz toprağı ve tarımsal üretimi korumak ve geliştirmek için, tarım arazilerinin amaç dışı kullanımına izin vermeyecek. Müdürlüğümüz yerelde üretilen ürünleri (tahıl, sebze, süt, et, balık, tavuk vb) kooperatifleri aracılığıyla, küçük ölçekli gıda işleme tesislerinde işleyerek (kuru gıda, konserve, salça, reçel, et kombinesi, pastörize süt tesisi vb) pazara sunmalarını sağlayacak, bu tesislerin kurulmasına öncülük yapacaktır. Ayrıca üretilen ürünler için gerekli soğuk hava depolarını kuracak. Yerel yönetimlerimiz hibrit tohuma karşı, yerli tohum kullanımını, saklanmasını ve üreticiler arasında takasını teşvik edecek. Tarım müdürlüğümüz su kullanımını denetim altına alacak, aşırı su kullanımını engelleyecek ve suyu çiftçiye ücretsiz ulaştıracaktır” ifadelerini kullandı. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort