Özyiğit’ten seçim vaadi

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit , sosyal yardıma ihtiyacı olan aileler için bir kent kart geliştirdiklerini bu kartın sadece Yenişehir’de hizmet veren esnafta geçerli olacağını söyledi

Özyiğit’ten seçim vaadi
Özyiğit’ten seçim vaadi admin
Bu içerik 186 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağababa,  Fethi Açıkel, Yıldırım Kaya ve Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, partilerinin Yenişehir adayı Abdullah Özyiğit’in seçim kampanyasına destek vermek amacıyla ilçeye geldiler. Güne, Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yılı kutlamaları kapsamında şehitlikte düzenlenen törene katılarak başlayan CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, törenin ardından partisinin genel başkan Yardımcıları Veli Ağababa ve Fethi Açıkel ile birlikte Malatyalılarla bir araya geldi.

Abdullah Özyiğit, daha sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ile birlikte Pirireis Mahallesi’nde faaliyet yürüten esnafı ziyaret etti.

Esnaftan yoğun ilgi gören Özyiğit, ‘Yeni Yenişehir’ ilkelerini anlattı. Dayanışma ilkesi içerisinde esnafı ilgilendiren bir projelerinin olduğunu söyleyen Özyiğit, sosyal yardıma ihtiyacı olan aileler için bir kent kart geliştirdiklerini bu kartın sadece Yenişehir’de hizmet veren esnafta geçerli olacağını söyledi  Bu sayede Yenişehir’de dayanışma kültürü ve hemşehrilik bilincinin oturacağına inandıklarını da anlatan Özyiğit,  “Sosyal yardıma ihtiyacı olan ailelerde, kadınlara bir para kartı vereceğiz. Bu karta bir bakiye yüklenmiş olacak. Bu kart sadece Yenişehir esnafında geçerli olacak. Büyük zincir marketlerde geçerli olmayacak. Sadece Yenişehir’deki küçük esnafımızda geçerli olacak.  Kadınlar gidip alışverişini yapacak, kartı makineden geçirecek, anlaşmalı olduğumuz banka parayı hemen o esnafın hesabına aktaracak. Böylece zor durumda olan esnafımız da kazanmış olacak. Paramız Yenişehir sınırları içinde kalacak. Onun için biz bu uygulamaya Yenişehir para birimi diyoruz. Belediye başkanlığı görevini devraldığımda bu projeyi hemen hayata geçireceğiz” dedi.

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit akşam saat 21.00 sularında ise partisinin Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ile birlikte Kushimoto Sokağı’ndaki esnafı ziyaret etti. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort