Şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum’

Türkiye Emekli Astsubaylar Dermeği(TEMAD) Mersin İl Başkanı Halil Kur,18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıldönümü Ve Şehitleri Anma günü nedeniyle yayınladığı mesajda,”Kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik mertebesine eren aziz şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum” dedi

Şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum’
Şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum’ admin
Bu içerik 398 kez okundu.

-Türkiye Emekli Astsubaylar Dermeği(TEMAD) Mersin İl Başkanı Halil Kur,18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 104.  Yıldönümü Ve Şehitleri Anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında Çanakkale savaşlarının yüzyılımızın gördüğü, bir milletin var olması adına yazılan en büyük destanlardan biri olduğunu belirten Kur,şunları söyledi:

Bu gün bir milletin doğuşunun tarih sayfalarına altın harflerle yazıldığı gündür. Bu zafer vatanın bütünlüğü ulusal bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türkün gücünün neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Çanakkale zaferi ile birlikte şehitler günü olarak andığımız bu günü kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik mertebesine eren aziz şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum.

18 Mart deniz zaferi askerlerimize büyük güç ve moral vermiş, direniş gücünü arttırmıştır. Çanakkale'yi denizden geçemeyeceğini anlayan düşman kuvvetleri karada da aynı yenilgiye uğramışlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Milletinin ebedi varlığı uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK' ün kumandanlığındaki binlerce kahramanlarımızı, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor önlerinde saygı ile eğiliyorum.” (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anıt katlı kavşağı açıldı
Anıt katlı kavşağı açıldı
CHP ve derneklerden alternatif kutlama
CHP ve derneklerden alternatif kutlama