Vali Su’dan Çanakkale mesajı

Mersin Valisi Ali İhsan Su,Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesajı yayınladı.Vali Su mesajında, “Çanakkale Geçilmez dedirten bu ruh, bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.” Dedi.

Vali Su’dan Çanakkale mesajı
Vali Su’dan Çanakkale mesajı admin
Bu içerik 238 kez okundu.

Vali Su mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini daima kıracağını ve namahremine uzanan hain ellere asla geçit vermeyeceğini tarih boyunca kanıtlayan aziz milletimiz, 104 yıl önce Çanakkale’de birbirine kenetlenerek sergilediği kardeşlik ruhu ile kazandığı aziz zaferle bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin eşsiz bir zafer kazanarak tüm dünyaya Çanakkale Geçilmez dedirten bu ruh, günümüzde ve gelecekte de vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza ve kardeşliğimize yönelik iç ve dış saldırılara karşı koymamızda bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

Ecdadımızın bedenini siper ederek bizlere emanet ettiği aziz vatanımızı sonsuza kadar yaşatmak, ülkemizi dünyanın önde gelen devletleri arasına taşımak ve milletimizi çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine yükseltmek için bizler de birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içerisinde var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü’nde; başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi sonsuz, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anıt katlı kavşağı açıldı
Anıt katlı kavşağı açıldı
CHP ve derneklerden alternatif kutlama
CHP ve derneklerden alternatif kutlama