Toplam ciro yüzde 16,2 arttı

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplam ciro endeksi,2019 ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16,2 artış gösterdi.

Toplam ciro yüzde 16,2 arttı
Toplam ciro yüzde 16,2 arttı admin
Bu içerik 183 kez okundu.

-Türkiye İstatistik Kurumu, ocak ayına ilişkin ciro endekslerini açıkladı.Buna göresanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,2 arttıve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi de bir önceki aya göre yüzde1,9 arttı.

SANAYİ SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE 19,7 ARTTI

Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksin, 2019 yılı Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,7 arttı., Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksinin ise bir önceki aya göre yüzde 0,9 arttı .

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE26,6 ARTTI

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2019 yılı Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,6 arttı.mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksinin ise bir önceki aya göre yüzde 10,5 arttı.

Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi ise , 2019 yılı Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,3 arttı. , Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi de bir önceki aya göre yüzde 0,6 arttı.

HİZMET SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE19,6 ARTTI

Takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksinin, 2019 yılı Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %19,6 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksinin ise bir önceki aya göre %3,1 arttığı belirtildi. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anıt katlı kavşağı açıldı
Anıt katlı kavşağı açıldı
CHP ve derneklerden alternatif kutlama
CHP ve derneklerden alternatif kutlama