TRT yetkilileriyle öğrencileri bir araya getiren etkinlik

​Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde TRT Akademi Atölye Çalışmaları düzenlendi.Öğrencilerle etkileşimli olarak yapılan sunumlarda televizyonda yapım süreçleri, yapım süreçlerinde görev alan profesyoneller ve çalışma biçimleri hakkında bilgi verildi.Ardından İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Senem DuruelErkılıç, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman, TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Müdürü Ekrem Özdemir, TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Sorumlusu Erhan Görgülüarslan’a, Sebahattin Kahraman da TRT eğitmenleri Necati Var, Nalan Büyükfidan ve Murat Orhan’a teşekkür belgesi takdim etti.

TRT yetkilileriyle öğrencileri bir araya getiren etkinlik
TRT yetkilileriyle öğrencileri bir araya getiren etkinlik admin
Bu içerik 208 kez okundu.

-Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) tarafından, Mersin Üniversitesi(MEÜ) İletişim Fakültesi ev sahipliğinde TRT Akademi Atölye Çalışmaları düzenlendi. TRT yetkilileriyle öğrencileri bir araya getiren etkinlik, radyo ve televizyon uygulamaları alanında öğrencilere yeni bilgiler öğrenme fırsatı sunuyor. MEÜ Basın merkezinden yapılan açıklama göre, atölye çalışmalarının açılışı, geçen  Salı günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. AçılışaMersin  üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Senem DuruelErkılıç, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman, TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Müdürü Ekrem Özdemir, İletişim Fakültesi öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. İletişim Fakültesi’nin tanıtım filmiyle başlayan etkinlikte ilk olarak İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Senem DuruelErkılıç bir konuşma yaptı. Konuşmasına TRT Akademi üyelerine teşekkür ederek başlayan Prof. Erkılıç  “TRT’nin burada olması ve öğrencilerimizle bu buluşmayı gerçekleştirmesi bizim için çok mutluluk verici. Verimli iki gün geçeceğini umuyorum” diye konuştu.

TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman ise öğrencilerle bir arada olmanın kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti. Öğrencilerin bu eğitim ortamından faydalanmaları temennisinde bulunan Kahraman “TRT’nin deneyimli prodüktörleri, sizlere mesleğin ötesinde hayatta yaşayabileceğiniz ve görebileceğiniz deneyimler aktaracaktır” dedi.

TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Müdürü Ekrem Özdemir de konuşmasında, TRT Akademi’nin kuruluş sürecinden bahsetti. Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “Radyo, televizyon, haber, internet yayıncılığı alanında üniversitelerin talepleri ve kurumumuzun imkanlarını birleştirerek yayıncılık birikimimizi öğrencilere iletiyoruz.”

Etkinliğin açılışında ayrıca, TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Sorumlusu Erhan Görgülüarslan, Geleceğin İletişimcileri Yarışması ile ilgili bilgi aktardı. Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin geçmiş yarışmalardaki başarılarından söz eden Görgülüarslan, aldığı ödül sayısıyla Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Türkiye’de ilk 4 üniversite arasında yer aldığını belirtti.

Son olarak kürsüye gelen TRT İçyapımlar Koordinatör Yardımcısı ve Prodüktör TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Sorumlusu Erhan Görgülüarslan, “Yaratıcı Düşünce, Düşünceden Programa” ve “Örnekli Yapım Aşamaları” konulu sunumlar yaptı. Öğrencilerle etkileşimli olarak yapılan sunumlarda Necati Var, televizyonda yapım süreçleri, yapım süreçlerinde görev alan profesyoneller ve çalışma biçimleri hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Senem DuruelErkılıç, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman, TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Müdürü Ekrem Özdemir, TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Sorumlusu Erhan Görgülüarslan’a, Sebahattin Kahraman da TRT eğitmenleri Necati Var, Nalan Büyükfidan ve Murat Orhan’a teşekkür belgesi takdim etti. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı