Advert
Advert
Advert

‘Dokuma Sanatçıları Sergisi’ ziyarete açıldı

​MEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi alanında gerçekleşen sergi, 18Mart Pazartesi gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık.

‘Dokuma Sanatçıları Sergisi’ ziyarete açıldı
‘Dokuma Sanatçıları Sergisi’ ziyarete açıldı admin
Bu içerik 180 kez okundu.
Advert

-Mersin Üniversitesi(MEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü tarafından San Fransisco’da kadın hakları mücadelesi sırasında hayatını kaybeden kadınlara ithafen hazırlanan ‘’Dokuma Sanatçıları Sergisi’’ açıldı.

Mersin Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi alanında gerçekleşen sergi açılışına Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Ayşe Yüce, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

Düzenlenen sergi hakkında konuşan Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Anasanat Dalı Dr. Öğr. Üyesi Özge Usluca Erim; ‘’Farklı üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümlerinin öğretim elemanları lisansüstü öğrencileri tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar günü için hazırladığımız ve 3 boyutlu ve 2 boyutlu çeşitli dokuma tasarımlarının mevcut olduğu bu sergide yaklaşık 20’ye yakın eser mevcut.’’ dedi.İzleyicileri dokuma ile bir yolculuğa çıkarmayı amaçlayan Dokuma Sergisi, 18 Mart  pazartesi gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.  (Bülten)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı