‘18. Madde Sorununu Çözeceğim!’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Toroslar Belediye Başkan Adayı Süleyman Dalkılıç, Gazetemiz GÜNEY’i ziyaretinde 18. madde mağduriyetlerini anımsattı ve, “18. Madde mağduriyetlerini çözeceğiz” dedi.

 ‘18. Madde Sorununu Çözeceğim!’
 ‘18. Madde Sorununu Çözeceğim!’ admin
Bu içerik 427 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

-CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Süleyman Dalkılıç, seçim çalışmaları kapsamında gazetemiz Güney’i ziyaret etti. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Aydan Yeşil ile görüşen Dalkılıç, sahalarda insanlarla sürekli iletişim halinde olduklarını söyledi. İnsanların genelinin psikolojisi bozuk olduğunu ve hiçbir kitlenin yüzünün gülmediğini iddia eden Dalkılıç “O nedenle insanlar son derece idareye tepkililer. İnsanlar arasında yaşadığımız için bizi destekliyorlar. Yapılmayan hizmetlerin tamamlayıcısı olarak birleştirici ve barışçıl güç olarak bizi görüyorlar. Süper MHP’li olarak kendini tanıtan insanlarımız  bize oy vermek için söz veriyor. Toraslardaki mozaik son derece gelişmiş ve mozaik’in çimentosu benim. Birleştireceğim, barıştıracağım. kardeşçe yaşamı sağlayacağım. Yapılmayan eksikliklerin tamamını Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer ile birlikte tamamlayacağız. Biz hizmetkar olmaya geleceğiz” şeklinde konuştu.

GENÇLİK UYUŞTURUCU BATAĞINDA

Seçim çalışmaları sırasında yaptıkları saha çalışmalarında insanların eksikliklerini dilekçelerle verdiğini ifade eden Dalkılıç,“Kanalizasyonumuz, parklarımız, kaldırımlarımız, kreşlerimiz yok diyorlar. Öyle mahalleler var ki 1 metre kare orada yeşil alan park yok. Gençlik olduğu gibi uyuşturucuya kapılmış. Uyuşturucu kullanım yaşı istatistiklere göre 10’a düşmüş. 10 yaşındaki çocuk uyuşturucu müptelası olmuş. Gençlik eğitimle büyümesi lazım ama eğitim yok. Eğitime ailenin ayırdığı bir bütçesi yok. O kadar dar bütçeli aileler yaşıyor ki belediyelerin yapması gereken yardımlara muhtaç. O nakdi yardımlarda yapılmıyor. Onun için gençlik boşta. Aileler gençliğe sahip çıkamıyor. Çok tehlikeli bir durum. Biz spor alanları yapacağız. Gençliği eğitime ve spora yönelteceğiz. Eğitime ve spora yönelen gençlik boş vakti olmadığı için uyuşturucudan tamamen kopacak. Kendini hem eğitime hem spora verecek. Biz destek yapacağız. Belediye bütçesinden bunu karşılayacağız” şeklinde konuştu.

Toroslar’ daki bir çok mahallede ilk ve ortaokulun olmadığını ifade eden Dalkılıç “Yukarı köylerden taşımalı olarak çocuklar okullara geliyor. Bu hiç düzenli ve sağlıklı değil. Bunların yapılması için Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte projeler hazırladık. Programlarımıza aldık. İnşallah bunları tamamlayacağız” dedi.

18 UYGULAMASI İNSANLARI HUZURSUZ ETMİŞ

Özellikle “18 Uygulama” konusunda birçok şikayetle karşılaştıklarını belirtenDalkılıç, “Sorun sadece Torosların değil Mersin’in bir sıkıntısı var. Bu 18 uygulaması planı Mersinlileri özellikle Toroslar İlçesini huzursuz etmiş Vatandaş yıllar önce ev almış. Arsa almış. Yıllar sonra bir bakmış ki arsasında evinde ortakları var. Hissedarı var. Bu iş yıllardır bir türlü çözülemiyor. Bununla ilgili 15-16 bin kişi itirazda bulunmuş. 18 uygulaması yıllardır insanlara kabus olmuş. Şu anda arap saçına dönmüş. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız ile karar aldık biz kazandığımızda bunu olduğu gibi silip atacağız. Yeniden kent planı yapacağız. Hiç kimsenin hukukuna zarar vermeden bir plan yapacağız ve Mersin’i yaşanabilir bir kent haline getireceğiz” şeklinde konuştu.

Bunun kentsel dönüşümle ilgili planlarının içinde olduğunu anlatan Dalkılıç “Planı olmayan bir kentin kesinlikle imarı olmaz. Kurdali’yi görüyorsunuz. Mevlana’yı görüyorsunuz. Çavuşlu’yu görüyorsunuz. Birde CHP’nin yönettiği Mezitli’ye, Yenişehir’e bakın. Eğitim imar, mimari sosyal tesislerin ne kadar farklı olduğunu görürsünüz. Bizlerde bu kent planı ile Mersin’i yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. Müftü Deresi ile ilgili projemiz Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımızın planında var. Orası mesire alanı olacak. Çok güzel projelerimiz var. Halkın dinleneceği parklar yapacağız. Bisiklet ve yaya yolları yapacağız. Çok güzel bir görüntü vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anıt katlı kavşağı açıldı
Anıt katlı kavşağı açıldı
CHP ve derneklerden alternatif kutlama
CHP ve derneklerden alternatif kutlama