Büyükşehir adayları projelerini anlattı

​Mersin büyükşehir belediye başkan adayları, Toros Üniversitesinde gerçekleştirilen "Mersin Kent Zirvesi"nde projelerini anlattı.

Büyükşehir adayları projelerini anlattı
Büyükşehir adayları projelerini anlattı admin
Bu içerik 430 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

Mersin’de CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna ve Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayfer Yılmaz aynı panelde bir araya gelerek kentin sorunlarını tartıştı, projelerini anlattı.

İyi Parti’nin desteklediği DP adayı Büyükşehir adayı Ayfer Yılmaz, Cumhur İttifakı’nın MHP’li Büyükşehir adayı Hamit Tuna ve CHP Büyükşehir adayı Vahap Seçer, özel  Toros Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği panelde yan yana geldi.Daha önce bakanlık yaptığı için yönetme kavramına alışkın olduğunu dile getiren DP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yılmaz, mevcut belediye başkanı Burhanettin Kocamaz’ın adaylık başvurusunun bilerek geciktirildiğini öne sürerek, “Bir demokrasi ayıbı yaşadık ancak yola devam ediyoruz” dedi.

YILMAZ: MERSİN’İ BİR ARAYA GETİRECEĞİZ

Yılmaz, belediye başkanı olması durumunda Burhanettin Kocamaz’ın başladığı projeleri tamamlayacaklarını ifade etti.Tarım desteklerine ve turizme önem vereceklerini belirten Yılmaz, “Yeni ürünlere geçmek zorundayız. Tıbbi ve aromatik bitkilerin katma değeri yüksek. Kooperatifleştirmemiz gerekiyor. Meyve suyu tesislerine destek vereceğiz. Yüzde 18’imiz gıdaya muhtaç. Çocuklarımızı kaybediyoruz. 0-2 yaş bebekleri kaybediyoruz. Anneler yeterli beslenmiyor diye. El ele bütünleşeceğiz. Kapsayacağız. Engelsiz yaşamın şehri olacağız. Bölünen parçalanan Mersin’i bir araya getireceğiz” dedi.

SEÇER: SIRA DIŞI BİR BELEDİYE BAŞKANI OLURUM

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer de,  “Ankara siyaseti suyu başka mecralara akıtmak istiyor. Manipülasyonlara takılmayalım. İşimize bakalım. İşimiz Mersin’de iş bekleyen gençlere çalışabilecekleri alanları yaratmak. Genç beyinler bizden gelecek bekliyor, iş sahaları bekliyor. Biz onlara ne vereceğiz onu konuşalım. 160’tan fazla projemiz var. Başkanlık döneminde hayata geçireceğiz birer birer. Benim için seçim kazanmaktan öte 1 Nisan’dan sonra neler yapacağım çok önemli” dedi.

Vahap Seçer sıra dışı bir başkanlık dönemi geçireceğini belirtti. Hükümetin ekonomik kaynakları belediyelere dağıtmadığını ancak bunu tersine çevireceklerini vurgulayan Seçer, “Merkezi hükümet suyu başka yere akıtmak istese de sıra dışı işler yaparak yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz. Endüstri 4.0 denilen bir kavram var. Yeni ve teknolojik yatırımlara yoğunluk vereceğiz. Kendi kaynaklarımızı kendimiz yaratacağız. Yatırımcı bir belediye başkanı olacağım. Bir kalemle milyonları birilerinin ceplerine doldurmayacağım. Yatırım için gerekirse Cumhurbaşkanı ile de görüşeceğim. Ulaşılabilir bir başkan olacağım. 160 projem var. Tamamını hayata geçireceğim” dedi.

TUNA: EDEBİYAT YAPAMAYIZ, PROJE YAPARIZ

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna ise Kocamaz’ın adaylığının kendisi ve partisi tarafından engellenmediğini ifade ederek, “İşini son güne bırakmasaydı. Bu bizim sorunumuz değil” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı olduğu 15 yıllık süre içinde yaptıklarını anlatan Hamit Tuna şunları söyledi: “Üretim ekonomisini uyguladık. Bölgeyi tanıyorum. Kenti doğru tanımazsanız, kentin belleklerini öne çıkaramazsınız. Her siyasi partiden insanların destek çıkması ile belediye başkanı oldum. Hasımları hısım yapacağız dedik. Onları öyle yaptık. Hizmette adaletsizlik yapmadık. Adaletli olmayan kalıcı olamaz. Adaletli davranış sonuçta bizi üç dönem başkan yaptı. İmkanlar kıt. 10 tane spor kompleksi yaptık gençlik merkezi yaptık. Mersini AB projeleri ile tanıştırdık. Üç üniversite ile ortak proje yapan tek belediyeyiz. Bizim çok paramız yok ama neyi nereden nasıl alacağımızı çok iyi biliyoruz. Kenti yönetirken yaptım oldu mantığı ile yönetmedik.Güzel edebiyat yapamayız ama proje yaparız, pratiğe de dökeriz.Sağlık, eğitim ve gençlik yatırımlarına öncelik vereceğiz. Biz 15 yılda 15 spor tesisi yaptık. Gelmiş geçmiş Büyükşehir Belediye Başkanları kaç tane spor tesisi yaptı? Biz bu alanlarda yapacağımızı yaptık zaten, bunun büyük ölçeklisini Büyükşehir’de yapacağız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdemli Belediyesi’nden vergi hatırlatması
Erdemli Belediyesi’nden vergi hatırlatması
İşkur, engelli ve eski hükümlülerin yanında
İşkur, engelli ve eski hükümlülerin yanında