MEÜ’de‘Tasarım Bütçe planlama’ semineri

Mersin Üniversitesi(MEÜ) Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu Girişimcilik dersi kapsamında, “ Finansal Geleceğimi Bugünden Yönetiyorum Tasarım Bütçe Planlama ”konulu Seminer gerçekleştirildi.

MEÜ’de‘Tasarım Bütçe planlama’ semineri
MEÜ’de‘Tasarım Bütçe planlama’ semineri  admin
Bu içerik 182 kez okundu.

Mersin Üniversitesi(MEÜ) Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu Girişimcilik dersi kapsamında gerçekleştirilen “Finansal Geleceğimi Bugünden Yönetiyorum: Tasarım Bütçe Planlama” konulu seminer düzenlendi. 12 Mart Salı günü gerçekleştirilen seminerde öncelikle tüketici odaklı yaklaşımlardan bahsedilerek ardından bütçeleme konusuna değinildi.

Genç girişimcilerin tasarım odaklı düşünme yaklaşımını nasıl kullanabileceklerine dair Dr. Öğr. Üyesi Fatma İnce, sıradan ve rutin çözümlerden sıkılan tüketicilerin günlük ihtiyaçlarını giderirken bile farklı bir tat, farklı bir dokunuş ya da farklı bir deneyimin aradıklarını ifade etti.

Selçuk Üniversitesi Öğretim Elemanı ve SİFSADER (Fotoğraf Sanatı Derneği) Kurucu Başkanı F. İlker Gencer ise tasarım bütçe planlaması konusuna değinerek bireyden aileye ve ardından toplumdan ülke ekonomisine kadar makro ve mikro ölçekte tüm ekonomik birimleri ilgilendiren Finansal Okuryazarlık kavramının, günümüzde ekonomi politikalarında yer alacak kadar önemli hale geldiğini belirtti. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi