Mezitli’nin ilk hayvan mezarı hazır

Mersin/Mezitli ilçe Belediyesi,hayvan severlerin kaybettikleri minik dostlarını defnedebilecekleri hayvan mezarlığı oluşturuldu.

Mezitli’nin ilk hayvan mezarı hazır
Mezitli’nin ilk hayvan mezarı hazır admin
Bu içerik 207 kez okundu.

Mersin /Mezitli ilçe Belediyesi, hayvan severlerin kaybettikleri minik dostlarını gömebilecekleri hayvan mezarlığı oluşturdu. Mersin’de ilk olarak uygulanacak bu sistem ilk etapta 1,5 dönümlük bir alanda hizmet verecek. Kuyuluk bölgesinde Orman Bölge Müdürlüğünden alınan arazide açılan hayvan mezarlığı vatandaşın istemleri doğrultusunda büyütülebilecek genişleme alanına da sahip.

Mersin’de daha önce hiç yapılmayanları hayata geçirmeye devam edeceklerini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Biz hayvanların yaşam haklarına saygı duyan, onları seven, her zaman koruyan ve yanlarında olan bir belediyeyiz. Hava şartları ne olursa olsun, kedi ve köpekler belediye içerisinde özgürce dolaşabiliyor. Sokakta yaşayan dostlarımız için tüm parklarımızda ve talep edilen bölgelerde kedi ve köpek evleri oluşturduk. Bu denli sevdiğimiz dostlarımızın yaşamlarını yitirmeleri sonrasında da sahipsiz bırakamazdık” dedi.

İnsanların çok sevdikleri hayvanlarını kaybettiklerinde gizli şekilde bahçelerine, park ve ormanlara gömdüklerini belirten Başkan Tarhan, hayvan mezarlığının çok büyük ilgi göreceğini düşündüklerini ve istem durumuna göre büyütebileceklerini söyledi. Mezarlığın bakımını ve korunmasını belediye olarak yapacaklarına vurgu yapan Başkan Tarhan, “Hayvanlarını kaybedenler, büyük bir acı içine düşüyorlar. Sevgili dostlarımızın yerinin belli olması, zaman zaman ziyaret edecekleri bir yerin varlığı teselli olabilirler. Özel günlerde ve hafta sonları ziyaret edip, sevgili dostlarını anabilirler” diye konuştu.

Başkan Tarhan, mezarlıktan yararlanmak isteyen vatandaşların Mezitli Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’ne gelerek başvuru yapmaları gerektiği bilgisini de verdi. (Bülten)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi