Yelkovan, spora emek verenlerle buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan adayı Sabit Yelkovan buluşmada yaptığı konuşmada, çok önemli sporcular yetiştiren Mersin’de sporu destekleyeceklerini, projelerinin hazır olduğunu söyledi. TÜFAD Başkanı Mesut Bilir ‘ de, Yelkovan’a üzerinde TÜFAD yazan forma hediye etti.

Yelkovan, spora emek verenlerle buluştu
Yelkovan, spora emek verenlerle buluştu admin
Bu içerik 168 kez okundu.

-Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan adayı Sabit Yelkovan, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu (ASKF) ziyaret etti. Yelkovan’ın basın ofisinden yapılan açıklamaya göre TÜFAD Başkanı Mesut Bilir, Yelkovan’a üzerinde TÜFAD yazan forma hediye etti.

Türk sporuna emek veren dernek üyelerinin taleplerini dinleyen Yelkovan, Akdeniz'in gençleri ve sporcuları için yapacağı projeleri anlattı.

‘EĞİTİM VE SPOR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

Kendisinin de amatör olarak spor yaptığını anımsatan Yelkovan, gençlerin artık spor yapabilecekleri alanların kalmadığına işaret etti. Mersin’de yetişmiş sporculardan bahseden Yelkovan, artık böyle isimlerin az yetiştiğini dile getirerek, sporu destekleyeceklerini söyledi. Amatör spora yatırım yapılmadığını kaydeden Yelkovan, “Sizlerle birlikte sporu geliştirmek için çalışacağız. Semtlerde takımlar kuracağız. Spora büyük önem veriyorum. Sizin de desteğinizle Mersin’de sporu geliştireceğiz. Mersin’de bizim birbirimize ihtiyacımız var. Ben hizmet etmeye geliyorum. Bugüne kadar hiç kimseyi kırmadım. Esnafa her alanda destek verdim. Belediye başkanı olarak desteğim sürecek. Akdeniz hizmet görmüyor. Kaybedecek zamanımız yok. Eğitim ve spor bizim için çok önemli. Bu alanda ciddi yatırımlar yapacağım” dedi.

AMATÖR SPORA KATKI SUNACAĞIM

Kullanılmayan sahaları gençlere açacaklarını ifade eden Yelkovan, çocukların daha sağlıklı koşularda spor yapmaları, sağlıklı koşullarda duş almalarını sağlayacak çalışmalar yapacaklarını belirterek, “Amatör sporun sorunlarını biliyorum. Amatör spora özellikle katkı sunacağım. Her köye çocuklar için spor alanları yapacağız. Belediye olarak elimden gelen tüm desteği sunacağım. Gençlerimizin kahvelerde oturmasını istemiyorum. Gençlerimizi spora teşvik edecek her tülü çalışmaya destek vereceğiz” diye konuştu. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdemli Belediyesi’nden vergi hatırlatması
Erdemli Belediyesi’nden vergi hatırlatması
İşkur, engelli ve eski hükümlülerin yanında
İşkur, engelli ve eski hükümlülerin yanında