Mersin’de 7'den 70'e herkes spor yapıyor

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından "7'den 70'e Herkes İçin Heryerde Spor" sloganı ile Tesislerde ve Okullarda branş sayısını arttırarak herkese spor imkanı sunuyor.

Mersin’de 7'den 70'e herkes spor yapıyor
Mersin’de 7'den 70'e herkes spor yapıyor admin
Bu içerik 495 kez okundu.

-Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Spor Merkezleri çatısında tesislerde devam eden spor kurslarına yenilerini ekleyip, okullarda eğitim gören öğrencilerin spor ihtiyacını gidermek, Türk sporuna yetenekli olan sporcuları tespit ederek kazandırmak amacı ile de farklı branşlarda açtığı kurslarla kısa sürede 7'den 70'e herkese spor yaptırıyor.Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada:

Özellikle 2013 Yılında yapılan Akdeniz Oyunlarına ev sahipliği yapmasından sonra "Spor Kenti" kimliğine kavuşan Mersin, kente yapılan spor yatırımları sayesinde bir birinden eşsiz tesisleri ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çocukların, gençlerin, yetişkinlerin ve Engelli bireylerin sağlıklı bir biçimde spor yapabilmeleri için seferber olmuş durumda.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tesislerinde İl Spor Merkezleri çatısında verilen Atletizm, Atıcılık, Badminton, Basketbol, Bocce, Boks, Cimnastik, Dart, Eskrim, Futbol, Güreş, Hentbol, Judo, Karate, Masa Tenisi, Okçuluk, Satranç, Step Aerobik, Tenis, Voleybol ve Yüzme branşları ile Okullarda verilen Bedensel ve Görme Engeliler için Fiziksel aktivitelerin yanı sıra Basketbol, Güreş, Halk Oyunları, Hentbol, Judo, Okçuluk ve Taekwondo branşlarında deneyimli Antrenörler eşliğinde sportif eğitimler veriliyor.

Spor Tesisleri'nde vatandaşlar için açılan spor branşları çocuklar, gençler  ve yetişkinlere hitap etmesi ile beğeni topluyor. Kurslar haricinde tesisi dışarıdan kullanan vatandaşlar Spor tesislerinden faydalanıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki tesislerin daha dolu ve verimli kullanılması amacı  ile Mersin Stadyumu: Geleneksel ve Modern Okçuluk ,ServetTazegül Spor Salonu’nda Masa Tenisi, Judo, Modern Okçuluk, Tenis Kompleksi’nde  Badminton, Satranç, Dart, BisikletOlimpik Yüzme Havuzu: Step-Aerobik. Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nde Bocce .Mezitli Spor Salonu’nda  Badminton, Taekwondo, Voleybol. 7. Bölge Spor Salonu’nda Badminton, Taekwondo, VoleybolSentetik Futbol Sahası: Atletizm, Ampute Futbol. Bocce Tesisi: Dart 1000 Kişilik Spor Salonu’nda  Masa Tenisi, Judo, Boks ve  500 Kişilik Spor Salonu’nda Taekwondo, Cimnastik, Step-Aerobik branşlarında  eğitim veriliyor 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Okullarda verilen kurslar ise şu şekilde:

Namık Kemal Ortaokulu: Basketbol

Kardelen Anaokulu: Cimnastik

Ersoy Ortaokulu: Halk Oyunları

Muhittin Develi Ortaokulu: Hentbol

15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu: Hentbol

Alsancak Lions Ortaokulu: Hentbol

Barbaros Ortaokulu: Hentbol

İçel Anadolu Lisesi: Okçuluk

Mezitli Ortaokulu: Güreş

Gökçebelen Ortaokulu: Güreş

Mehmet Settaş Anadolu Lisesi: Eskrim

Atatürk Ortaokulu: Eskrim

Mine Günaştı Anadolu imam Hatip Lisesi: Judo

İbni Sina Özel EML: Taekwondo

İzem Rehabilitasyon Merkezi: Fiziksel Etkinlik  

Bağımlı Olma Sporcu Ol Projesi Kapsamında Akdeniz İlçesinde Eğitim Verilen Okullar;

Güney Ortaokulu: Taekwondo, Masa Tenisi, Satranç

Yeşilçimen Kanuni İlk ve Ortaokulu: Taekwondo, Masa Tenisi, Satranç

Ertuğrul Gazi Ortaokulu: Taekwondo, Masa Tenisi, Satranç

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi: Taekwondo, Masa Tenisi, Satranç

Atatürk Anadolu Lisesi: Taekwondo, Masa Tenisi, Satranç

Fatih Anadolu Lisesi: Taekwondo, Masa Tenisi, Satranç. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anıt katlı kavşağı açıldı
Anıt katlı kavşağı açıldı
CHP ve derneklerden alternatif kutlama
CHP ve derneklerden alternatif kutlama