Atsız Afşın Yılmaz projelerini tanıttı

Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Atsız Afşın Yılmaz belediye başkanı olduğu zaman yapacağı projelerini tanıttı. Yılmaz’ın projeleri arasında Toroslar Tarım A.Ş’denMobil Yazlık Sinemaya kadar 73 proje bulunuyor.

Atsız Afşın Yılmaz projelerini tanıttı
Atsız Afşın Yılmaz projelerini tanıttı admin
Bu içerik 500 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Toroslar’da Cumhur İttifakı adayı olarak gösterdiği Atsız Afşın Yılmaz, belediye başkanı olduğu zaman gerçekleştirmeyi vaat ettiği 73 projesini Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlediği bir toplantıda sinevizyon eşliğinde anlattı. Programa Toroslar Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, AK Parti Toroslar İlçe Başkanı Onur Ünlü ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından AK Parti İlçe Başkanı Ünlü ve MHP İlçe Başkanı Doğan kısa bir selamlama konuşması yaptı. Daha sonra sahneye çıkan Atsız Afşın Yılmaz, son 30 yılda belediyeciliğin çok değişip geliştiğini söyledi. Dana önce ani kentleşme, köyden kente göç nedeniyle belediyeciliğin asgari ihtiyaçların karşılanması noktasında  olduğunu ancak günümüzde değiştiğini ifade eden Yılmaz “Artık Tüm dünyada, Türkiye’de ve Mersinimizde de değişti. Önceleri su, yol, temizlik olsun birde vatandaş belediyeye minnettar olsun bu anlayış var idi. Şimdi asgari ihtiyaçlar karşılandı. Artık sosyo- ekonomik ihtiyaçlar karşılanıyor. Vatandaşların tüm ihtiyaçları karşılanıyor” dedi.

Belediyecilik için yerel bilgi gerektiğini anlatan Yılmaz, “Saha bilgisi gerekiyor. Sadece saha bilgisi değil sosyal bilgi gerekiyor kültürel bilgi ekonomik bilgi gerekiyor. Birde aynı zamanda küresel bilgi gerekiyor. Hepsini bir arada harmanlamak gerekiyor. Çalışmak gerekiyor. Birde ayrıca ilgi bilgi takip gerekiyor. Bunların hepsi olursa başarı geliyor” ifadelerini kullandı.

73 projeleri olduğunu bu projeleri tanıtmak için toplandıklarını anlatan Yılmaz, “73 proje çok proje değil. Yapmak istediğimiz daha çok projemiz var. Buraya yazmadığımız şeyler var. Hepiniz şahitsizin bunların hepsini gerçekleştireceğiz. Büyükşehir’de Hamit Tuna, Toroslar’da biz ve Ankara’nın desteği ile tüm projelerimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Yapmayı planladığı 73 projesini sinevizyon eşliğinde anlatan Yılmaz, Toroslar Tarım A.Ş’yi kuracaklarını söyledi. Bu projenin Toroslar’da tarıma verim katacağını belirten Yılmaz, “Üretim ve pazarlama faaliyetlerinde tarım emekçilerini destekleyecek Toroslar Tarım A.Ş’yi kuracağız. Çiftçiyi hem ekonomik hem de üretim yönünden geliştirmeye amaçlayan şirketimiz bünyesinde tarımın planlanması, geliştirilmesi, çiftçilerimize iyi tarım için eğitimlerin ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi gibi faaliyetlerde bulunacağız. Toroslar Harikalar Diyarı kurarak Mersin’in marka değerini yükseltecek bölgenin yeni eğlence merkezi olacak bir tematik park inşa edeceğiz. Tekno Toroslar ile gençlerimizin sosyo-ekonomik sebeplerden dolayı yaşadığı eğitim eşitsizliği sorununa çözüm olacak bir merkez inşa edeceğiz. Toroslar Yaşam Merkezi ile şehrin kalbi Toroslarda atacak. Kuzey Toroslar Kent Planlaması ile kapsamlı bir kent planlaması yaparak daha düzenli ve modern bir ilçe modeli inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gönül Bağı, Çocuk Vadisi, Hanımeli, Egnelsiz Düşler Köyü, Toroslar Üretim ve İstihdam Siteleri, Yumuktepe Müzesi, Dijital Parklar gibi projelerle 7’den 70’e herkese proje ürettiklerinin altını çizen Yılmaz

“Besicilerimize ücretsiz veteriner desteği, öğrencilere bilgi evleri, sanat kurs merkezleri, turizme yatırım çekecek eşi benzeri görülmemiş Ardıç Doğa Kasabası gibi projelerle Toroslar herkes için yaşamaktan gurur duyacağı bir kent olacak” dedi.

Mersin’in şanlı tarihini belgelemek ve gelecek nesillere aktarımını sağlamak adına belgesel çalışması hazırlatılacağını ifade eden Yılmaz, Toroslar’da sanat faaliyetlerinde çeşitliliği ve niteliği de artıracaklarını söyledi.

Atsın Afşın Yılmaz’ın projelerini anlatmasının ardından belediye meclis üyelerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Daha sonra ise sahneye Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna davet edildi.

 

TUNA: KISITLI İMKANLARLA ÇOK İŞ BAŞARDIK

Toroslar’da kısıtlı imkanlarla 3 dönem çok iş başardıklarını ifade eden

Tuna, “Toroslarda paralı beledyecilik yapmadık. Toroslar’daki tüm eserlerde kendi emeklerimiz var. Afşın Başkan’ın bunları takip edeceğini biliyorum. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Gözüm arkada değil, siz yetkiyi verirseniz sağ elde Hamit Başkan, sol elde Afşın Başkanla çok işler başaracağız” şeklinde konuştu. Toroslar’ı Mersin’in sigortası olarak gördüklerini belirten Tuna “Afşın Başkan’ın ortaya koyduğu, kente ve kentliye değer katacak projelerle Toroslar’da yaşam kalitesi daha da yukarı çıkacak” ifadelerini  kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi