Şehit torunları Avusturalya’ya gidiyor

​Çanakkale Şehidi torunlarından oluşan 10 kişilik grup, 21-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Avusturalya’nın Melbourne şehrine giderek Anzak torunları ile bir araya gelecek.Büyükşehir Meclisine sunulan teklif kabul dildi.

Şehit torunları Avusturalya’ya gidiyor
Şehit torunları Avusturalya’ya gidiyor admin
Bu içerik 366 kez okundu.

-Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı’nın 1. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir’den yapılan açıklama göre Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda, idare tekliflerine ait 14, komisyon raporlarına ait 4 olmak ve gündem dışı 3 madde üzere toplam 21 madde görüşüldü.Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile İsveç RaoulWellenberg Enstitüsü’nün (RWI) işbirliğinde yürütülen ‘İnsani Kentler Projesi’ne personel görevlendirilmesi ile ilgili teklifin görüşülmesi, oy birliğiyle kabul edildi.

Mersin Üniversitesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Çanakkale Savaşı’nın 104. yıl dönüm etkinliği kapsamında Türkiye ve Avustralya arasında savaş yıllarında başlayan dostluğu ve kardeşliği pekiştirerek, tüm dünyada daha kalıcı bir barışın sağlanması amacıyla Çanakkale Şehidi torunlarından oluşan 10 kişilik grubun, 21-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Avusturalya’nın Melbourne şehrine götürülüp Anzak torunları ile bir araya getirilmesi ile ilgili teklif,  oy birliğiyle kabul edildi.

ŞEHİDİN İSMİ ÜST GEÇİTTE YAŞATILACAK

Gündem dışı görüşülen maddeler arasında geçtiğimiz yıl Mersin'de meslektaşlarına yardım için gittiği otoyolda kamyon çarpması sonucu şehit olan Kıdemli Başpolis Turhan Kara’nın isminin üst geçitte yaşatılması kararı alındı. Yenişehir İlçesi, Demokrasi Kavşağı üzerinde bulunan doğu- batı güzergâhındaki üst geçitlerden birine, şehidin isminin verilmesi ile ilgili madde oy birliğiyle kabul edildi. (Bülten)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anıt katlı kavşağı açıldı
Anıt katlı kavşağı açıldı
CHP ve derneklerden alternatif kutlama
CHP ve derneklerden alternatif kutlama