Stajyer avukatlar kahvaltıda buluştu

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, stajyer avukatların tanışıp kaynaşmasını ve aralarında mesleki dayanışma bilincini sağlamak amacıyla düzenlemiş olduğu kahvaltıda, stajyer avukatlarla bir araya geldi.

Stajyer avukatlar kahvaltıda buluştu
Stajyer avukatlar kahvaltıda buluştu admin
Bu içerik 342 kez okundu.

Mersin Barosu yönetim kurulu ve Staj Eğitim Merkezi Başkanı Kasım Kozanoğlu’nun da katıldığı MarehanConvention Center’de düzenlenen kahvaltıda, stajyer avukatlar tanışma fırsatı buldu. Yeşilboğaz konuşmasında, hukuk devletine işlerlik kazandırmanın avukatların asli görevi olduğunu vurgulayarak, “Ülkeyi ve toplumu ayakta tutan hukuk sistemidir” dedi.Barodan yapılan açıklama göre Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz konuşmasında; mesleki eğitimin, mesleki dayanışmanın önemine vurgu yaparak, “Staj eğitim dönemi, meslek hayatınıza başarılı bir şekilde hazırlanmanızda çok önemlidir. Gerek staj eğitimlerimize, gerekse mesleki seminerlerimize katılmak, baromuzun tüm imkânlarını kullanmak, olmazsa olmazınız olmalıdır. Şehrimize, topluma, adalete hizmet ediyorsak; meslektaşlar arasındaki birlik ve dayanışma çok önemlidir. Gerek adliyelerde, gerekse mesleğimizi icra ederken karşılaştığımız sorunlarda, öncelikle birbirimizden güç ve destek alacağız. Sizleri tanıştırmak ve kaynaştırmak amacıyla, Mersin Barosu olarak bu tür etkinlikleri düzenleyeceğiz” ifadesini kullandı.

“HUKUK DEVLETİNE İŞLERLİK KAZANDIRMAK AVUKATLARIN ASLİ GÖREVİDİR”

Her geçen gün büyüyen bir baro olduklarını belirten Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Ülkemizdeki hukuksuzluğa, adaletsizliğe, hak ihlallerine kayıtsız kalmayıp verdiğimiz mücadelede, meslek ordumuza katılan tüm genç meslektaşlarımızı da yanımızda görmek istiyoruz. Çünkü tek başımıza değil, birlikte güçlüyüz. İlk önce birlik olalım, beraber olalım. Ülkeyi ve toplumu ayakta tutan hukuk sistemidir. Savunmanın temsilcisi avukatın olmadığı, savunma ve avukata gereken önemin verilmediği yerde, hukuk devletinden bahsetmek mümkün değildir. Hukuk devletine işlerlik kazandırmak, avukatların asli görevidir” şeklinde konuştu. Mesleki eğitimlere de değinen Yeşilboğaz, “Meslek içi eğitimlerimizle, sizlerin bilgi, tecrübe ve pratik kazanmanıza katkı sunmak için çalışıyoruz. Mersin Barosu olarak her daim yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.Stajyer avukatlar ise kendilerine vermiş oldukları destekten dolayı, Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’a ve yönetim kuruluna teşekkür etti. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi