‘Dış Paydaş Çalıştayı’ yapıldı

​Mersin Üniversitesi (MEÜ) İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından organize edilen "Dış Paydaşlar Çalıştayı" gerçekleşti.

‘Dış Paydaş Çalıştayı’ yapıldı
‘Dış Paydaş Çalıştayı’ yapıldı admin
Bu içerik 218 kez okundu.

Çalıştay kapsamında; ders ve içeriklerinin sektörel beklenti ve ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığı ve öğrencilere yeterli güncel uygulama becerisi kazandırıp kazandırmadığı tartışıldı. Toplantıda öğrencilere sağlanacak staj ve iş imkanları ile üniversite-sektör işbirliğinde gerçekleştirilebilecek projeler ele alındı.

 

-Mersin  Üniversitesi (MEÜ) İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından orğanize edilen  Dış Paydaş Çalıştayı yapıldı.2019 yılı kalite hedefleri ve eylem planı kapsamında yapılan çalıştay,  geçen çarşamba günü İletişim Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Mersin Üniversitesi  basın merkezinden yapılan açıklama göre

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Senem DuruelErkılıç başkanlığındaki çalıştaya dış paydaşlardan; TRT Çukurova Bölge Müdürü Sabahattin Kahraman, Basın İlan Kurumu Mersin Şubesi Müdürü Çetin Oranlı, Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) Yönetim Kurulu üyesi Necmi Aydın, Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü Başmuhabiri Anıl Bağrık, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş yerine Selahattin İzci, DarabaEvent Film Medya Temsilcisi Cezmi Yılmaz, K2 Medya Production Temsilcisi Onur Kıratlı ve TRT Çukurova Bölge Müdürlüğü’nden Cem Kurtçu katıldı. Çalıştayda Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aslıhan Doğan Topçu, bölüm öğretim elemanları ve öğrenci temsilcisi ile Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner de yer aldı.

Çalıştayın açılışında konuşan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Senem DuruelErkılıç, etkinliğin kendileri için çok değerli olduğunu belirterek katılımcılara teşekkür etti. Bölüm bazında dış paydaşlarla yapılan bu çalıştayın ilk olduğunu söyleyen Prof. Erkılıç, “Bu toplantı paydaşlarımızla attığımız ilk adımdır. İletişim Fakültesi olarak ilerde toplantılarımızı genişleterek artıracağız.” dedi. İletişim Fakültesi tanıtım filminin gösterilmesinin ardından Prof. Erkılıç, katılımcılara Fakülteyle ilgili bir bilgilendirme sunumu yaptı. Toplantıda Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aslıhan Doğan Topçu da bölüm ile ilgili bilgi aktardı.

Çalıştay kapsamında; ders ve içeriklerinin sektörel beklenti ve ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığı ve öğrencilere yeterli güncel uygulama becerisi kazandırıp kazandırmadığı tartışıldı. Toplantıda öğrencilere sağlanacak staj ve iş imkanları ile üniversite-sektör işbirliğinde gerçekleştirilebilecek projeler ele alındı. Bölümün ders programının geniş bir yelpazede ve günün koşullarına uygun olarak biçimlendiği yönünde görüş bildiren paydaşlar, İletişim Fakültesi mezunlarına yönelik beklenti ve ihtiyaçlarını da dile getirdiler. Öğrencilerin staj ve istihdamı konusunda ortak görüşler ortaya konulurken çalıştayın taraflar açısından son derece önemli olduğu vurgulandı.

Çalıştayın sonunda paydaşlara Dekan Prof. Senem DuruelErkılıç tarafından birer teşekkür belgesi verildi. Son olarak İletişim Fakültesi stüdyolarını gezen katılımcılar, uygulama alanları hakkında ayrıntılı bilgi edindiler. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi