‘Yenişehir’in Her Sokağinda Kadın Emeği Görülecek’

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Yeni Yenişehir’i kadınlarla birlikte oluşturacaklarını belirterek, “Kadın eli, kadın emeği, kadın hoşgörüsü, kadın estetiği ve güzelliği Yenişehir’in her mahallesinde, sokağında, caddesinde ve insani ilişkilerinde görülecektir” dedi.

‘Yenişehir’in Her Sokağinda Kadın Emeği Görülecek’
‘Yenişehir’in Her Sokağinda Kadın Emeği Görülecek’ admin
Bu içerik 434 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın dernekleri yöneticileriyle bir araya geldi.Abdullah Özyiğit Seçim Ofisi’nden yapılan açıklama gore,toplantıya CHP Parti Meclisi üyeleri Fatma Güner ile Selma Dinçer, İl Kadın Kolları Başkanı Pakize Esen Yenişehir ilçe Kadın Kolları Başkanı Sevil Yeşil’de katıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün tüm dünyada 1921 yılından bu yana kutlandığını anımsatan Abdullah Özyiğit, “Esasında, bu gün bir anma ve hatırlatma günüdür. 1851 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde tekstil işçisi kadınlar 8 saatlik işgünü ve insanca yaşanacak ücret talebiyle greve çıktı. O grev zorla bastırıldı ve 111 kadın işçi feci şekilde öldürüldü. İşte 8 Mart, o 111 işçi kadını anma günüdür. Bu gün içinde bulunduğumuz başta çalışma şartları olmak üzere sosyal ve siyasal şartların sağlanması için, kadınların özgürlük ve eşitlik mücadelesi için canını feda eden kadınları bir kez daha saygıyla anıyorum” dedi.

 

Kadınların, hayatın her alanında ve her anında anne, kız kardeş, abla, eş, çocuk olarak merkezde olduğunu ifade eden Özyiğit, “Varlık nedenimiz olan siz kadınlar, sevgiyi, saygıyı, vicdanı, adaleti, hak ve hukuku temsil etmektesiniz. Kadın cumhuriyetin, demokrasinin, eşitliğin, barışın ve birlikte üretip, tüketmenin de iradesidir. Siz kadınlar, toplumsal, sosyal ve ekonomik yaşamın olmazsa olmaz temel unsurusunuz. Sizler, hayallerimizin ve umutlarımızın ilhamı, geleceğimizin mimarısınız. Yeni Yenişehir'i sizlerle birlikte yeniden kurup, örnek bir kent yaratacağız. Kadın eli, kadın emeği, kadın hoşgörüsü, kadın estetiği ve güzelliği Yenişehir’in her mahallesinde, sokağında, caddesinde ve insani ilişkilerinde görülecektir. Birlikte başarıp, birlikte güzelleştireceğiz. Tüm emekçi kadınların gününü kutluyor, bu mücadelede yaşamını yitiren emekçi kadınlarımızı saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Özyiğit, konuşmasının ardından kadın dernekleri yöneticilerinin sorularını yanıtladı ve önerilerini dinledi.

Daha sonra Özyiğit sırasıyla Eczacılar Odası, Sahil Taksi Durağı, Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Genel Merkezi ve Hürriyet Mahallesinde bulunan İmren Sitesi sakinleriyle bir araya geldi.(Bülten)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdemli Belediyesi’nden vergi hatırlatması
Erdemli Belediyesi’nden vergi hatırlatması
İşkur, engelli ve eski hükümlülerin yanında
İşkur, engelli ve eski hükümlülerin yanında