Milletvekili Başarır’dan Oktay’a 5 soru!

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı yanıtlanması istemi ile TMMB’na önergesi verdi.

Milletvekili Başarır’dan Oktay’a 5 soru!
Milletvekili Başarır’dan Oktay’a 5 soru! admin
Bu içerik 411 kez okundu.

Önergesinde;“Emniyet mensubu görevlilerinin zaman zaman soygun, adam öldürme, tefecilik gibi eylemleri gerçekleştirdiğini yazılı ve görsel basında görmekteyiz.

İstanbul, Fatih ilçesinde, hırsızlık yapılan bir döviz bürosu için olay yerini incelemeye gelen bir polisin kasadaki parayı çaldığı ve bu nedenle de ceza aldığı bilinmektedir.İstanbul Bayrampaşa’da, tekstil şirketinin duvarını delerek 120 bin liralık soygunu yapanlar polis çıktı.Geçtiğimiz günlerde seçim bölgem olan Mersin’de, bir emniyet görevlisinin kuyumcu dükkânını soymakla beraber içeride bulunan 2 kişiyi de öldürüldüğü basına yansımıştı.Yine son olarak Mersin İli Tarsus ilçesinde yaşanan tefecilik olayında bir polis memuru, suçluları koruma ve kamu görevini kötüye kullanmak suçlarından dolayı gözaltına alınarak tutuklandı.Bu ve bunun gibi örneklerin sayısını çoğaltabiliriz”diyen  Başarır 5 maddelik soru  önergesinde şu sorular a yanıt aradı:

“Adi suçlar kapsamında, 2015 yılından bu zamana kadar, yılar itibarıyla kaç emniyet mensubu görevlisi hangi suçlardan dolayı tutuklanmıştır? Tutuklanan emniyet görevlilerinden kaçı hangi suçtan dolayı hüküm giymiştir?

Emniyet mensuplarının suça ve suç örgütlerine karışmaması için ne gibi tedbirler alınmaktadır ya da alınacaktır?

Mersin genelinde son 5 yılda emniyet mensuplarının karıştığı adi suç sayısı kaçtır? Kaç emniyet mensubu tutuklanmıştır? Bunlardan kaçı hüküm giymiştir? (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin, 18 ülkeden ormancı ve çevrecilere ev sahipliği yaptı
Mersin, 18 ülkeden ormancı ve çevrecilere ev sahipliği yaptı
Kepirli’nin içme suyu sorunubayramdan önce çözülecek
Kepirli’nin içme suyu sorunubayramdan önce çözülecek
denizli escort