Seçer, Tarsus ve Çamlıyayla’nın köylerini gezdi

​Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve partisinin Çamlıyayla Belediye Başkan adayı İslam Sarı ile birlikte Tarsus ve Çamlıyayla’nın köylerini gezdi, kahvehane toplantılarında vatandaşlara hitap etti. Seçer, özellikle Tarsus’un köylerinde yoğun ilgiyle karşılandı.

Seçer, Tarsus ve Çamlıyayla’nın köylerini gezdi
Seçer, Tarsus ve Çamlıyayla’nın köylerini gezdi admin
Bu içerik 240 kez okundu.

Seçerr’in seçim ofisinden mail yoluşla yapılan açıklama göre Çamlıyayla gezisine Sarıkavak Mahallesi ile başlayan Vahap Seçer, burada yaptığı konuşmada, Ak Parti seçmeninden  destek istediSeçer Çamlıyayla’nın Darıpınarı, Fakılar ve Sebil mahallelerinde de vatandaşlarla buluştuktan sonra Tarsus’un Beylice Mahallesi’ne geçti. Burada coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Vahap Seçer, “Ben 1 Nisan’da belediye başkanı olacağıma inanıyorum. 5 yıl sonra, ikinci 5 yıl için oy istemeye geldiğimizde kadınların yüzde 80’inin bana oy vereceğine de inanıyorum. Çünkü belediye başkanı olduğumda kadınların gönlünü fetheden, kadınların hayatını kolaylaştıran, kadınları ekonomiye katan ve güçlendiren hizmetlere imza atmış olacağız” diye konuştu.

Vahap Seçer, Tarsus’un Ulaş Mahallesi’nde de coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Mahalle meydanında vatandaşlara hitap eden Vahap Seçer, CHP’ye terörist diyen Cumhur İttifakı’nı hedef aldı.Kendilerinin proje ve hizmet vaatlerini anlattığını, Cumhur İttifakı’nın ise yerel seçimleri beka tartışmasına çekmek istediğini  savunan Vahap Seçer şunları söyledi:

“Biz gidiyoruz Mersin’e, Cumhur İttifakı gidiyor tersine. Beka sorunu diyorlar. Neymiş beka sorunu, bilen var mı? Geçin bunları, bu safsatalara inanmayın. Bu ülkenin bekası için her vatandaş görevini yapıyor. Çocuğunu askere gönderiyor. Bu ülkenin bekası Cumhur İttifakı’nın ipoteğinde mi? Neymiş biz milliyiz, siz gayrimilli. Biz de tam tersini söylüyoruz,Biz milletiz, siz gayri milli, biz kardeşiz”Biz bu ülkeyi kuran Atatürk’ün partisinin siyasetçileriyiz. Bu ülkeyi biz kurduk, biz koruyacağız. İnsan kendi kurduğu yuvayı yıkar mı?”

‘YENİ İŞ ALANLARI AÇARAK BEYİN GÖÇÜNÜ DURDURMALIYIZ’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Çamlıyayla’nın Atdağı Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda da muhtarlar ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldi.Vahap Seçer, burada yaptığı konuşmada, üniversite okumak için başka şehirlere giden gençlerin mezun olduktan sonra Mersin’e dönmediğini belirtti.Seçer, “İşte bu beyin göçü. O gençlere uygun yeni iş sahaları açarsak bu göçü durdurabiliriz. Şehirde iş alanları açılmasına belediye de katkı vermeli. Ben yatırımcı belediye başkanı olacağım ve Mersin’i şantiyeye çevireceğiz. Bugüne kadar Mersin’e hizmet edenlerden Allah razı olsun, biz daha iyisini yapacağız” dedi.

‘13 İLÇEYE SÖZÜM: UCUZ VE TEMİZ SU, ARITMA’

Tarsus ve Çamlıyayla’nın birçok köyünde temiz içme suyu sorunu yaşandığına değinen Vahap Seçer, “İshale hatları eski. Bunların yenilenmesi lazım. Temiz ve ucuz içme suyu. Kanalizasyon. Arıtma. Bunlar benim 13 ilçede verdiğim sözdür. Bazı yerlerde görüyorum, utanıyorum, kanalizasyon yok, lağım suyu sokaktan akıyor, arıtma yok denize akıyor. Süratle altyapı çalışmalarına başlayacağız. Altyapı çalışmaları toprağın altına gömülür, insanlar görmez ama modern bir toplum olacaksak altyapıyı tamamlamamız lazım” ifadelerini kullandı. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı