Akdeniz Belediyesi’nin kadın çalışanları 8 Mart’ta izinli

Akdeniz Belediyesi’nin kadın çalışanları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle idari izinli olacak. Gün nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan Başkan Pamuk, “Kadın ve erkek; bir bütünün iki eşit parçasıdır. Kadını dışlayan, siyasi, kültürel ve ekonomik hayata katmayan toplumların hiçbir geleceği olamaz” dedi.

Akdeniz Belediyesi’nin kadın çalışanları 8 Mart’ta izinli
Akdeniz Belediyesi’nin kadın çalışanları 8 Mart’ta izinli admin
Bu içerik 326 kez okundu.

Mersin/Akdeniz İlçe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir etkinliğe imza attı.Akdeniz Belediyesi basın merkezinden yapılan açıklama göre Akdeniz Belediyesi Nikâh Salonu’nda düzenlenen ve belediyenin kadın çalışanlarının katıldığı etkinlikte, Başkan Muhittin Pamuk da kadınları yalnız bırakmadı. Etkinlikte bir konuşma da yapan Başkan Pamuk, 8 Mart’ın önemine dikkat çekti, belediye çalışanı kadınların bu günde idari izinli olduğunu hatırlattı.

“KADINI; SİYASİ, EKONOMİK VE KÜLTÜREL HAYATA KATMAYAN TOPLUMLARIN GELECEĞİ OLAMAZ”

Başkan Pamuk; tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadın haklarının gündeme gelmesinin, kadına yönelik şiddetin önlenmesinin önemli olduğunu vurguladı. Başkan Pamuk, “Kadın ve erkeğin; bir bütünün iki eşit parçası olduğunu bizim kabul etmemiz lazım. Kadını sosyal, kültürel, siyasi hayata dâhil etmeyen bir toplumun gelişmesi mümkün değildir. Tarih bunu hep göstermiştir ki kadını dışlayan, öteleyen bir toplumun gerek ekonomi, gerekse sosyal ve kültürel olarak gelişmesi, yüksek bir aşamaya gelmesi mümkün değildir” dedi.

“CUMHURİYETİMİZİ VE MEDENİYET TARİHİMİZİ BİRLİKTE KURDUK

Sözlerini, “Tarihten bugüne, kültürel, sosyal ve siyasi tarihimizin inşasında kadınların çok büyük yeri var” diyerek sürdüren Pamuk; “Cumhuriyeti bizler; erkekler ve kadınlar olarak birlikte kurduk ve sosyal, kültürel, medeniyet tarihimizi birlikte inşa ettik. Gerçekten medeni bir toplum olmak istiyorsak, cinsiyet ayrımcılığına ve kadına yönelik şiddete karşı kadınlar ve erkekler olarak tüm toplum olarak bunu kınamamız ve karşı durmamız gerekir. Bu konuda toplumsal bir bilinç ve hassasiyetin oluşması ve yükseltilmesi lazım” şeklinde konuştu.

Başkan Pamuk; kadın-erkek eşitliğinin sağlanması noktasında, yerel yönetimlerin de önemli görevleri olduğunu kaydederek; “Bizler de sorumluluğu üstlendiğimiz günden bu güne, kadınlara dönük hem bilinçlendirme hem de yeteneklerinin ortaya çıkarılması, sosyal hayata dâhil edilmeleri noktasında ciddi çalışmalarımız oldu. Mahalle ve kültür evlerimizi birer okul haline dönüştürüp kadınlarımızın hizmetine sunduk. Çok ciddi geri dönüşlerle karşılaştık. Gerçekten kadınlarımızın çok ciddi memnuniyetlerini görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, konuşmasını; “En samimi duygularımla siz mesai arkadaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Başta şehit analarımız, şehit eşlerimiz olmak üzere, tüm kadınlarımızın, ülkemizde yaşayan tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyor, ayırımsız, kadına dönük şiddetin, istismarın olmadığı bir dünya temennisiyle hepinize saygılar ve sevgiler sunuyorum” sözleriyle sonlandırdı. Başkan Pamuk ardından, salonu dolduran kadınlara gül ve mahalle evlerinde eğitim alan kadın kursiyerlerin el emeği göz nuru ile ürettikleri fularlardan oluşan hediyeler de verdi. (Akdeniz Belediyesi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anıt katlı kavşağı açıldı
Anıt katlı kavşağı açıldı
CHP ve derneklerden alternatif kutlama
CHP ve derneklerden alternatif kutlama