Yelkovan, Kürkçü ve Burhan köylerini gezdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, “Her Kadına Bir Süt İneği” projesi kapsamında köylerde kadınlara hamile inekler dağıtılacağını belirterek, “Her yeni yavru başka bir kadına gelir kapısı oluşturacak” dedi

Yelkovan, Kürkçü ve Burhan köylerini gezdi
Yelkovan, Kürkçü ve Burhan köylerini gezdi admin
Bu içerik 319 kez okundu.

-Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, Akdeniz İlçesi’ne bağlı Aşağı Burhan, Yukarı Burhan ve Kürkçü köylerini ziyaret etti.Sabit Yelkovan seçim ofisinden mail yoluşla yapılan açıklama göre

Köylülerle sohbet eden Yelkovan, belediye başkanı olduğunda hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlattı. Köylünün sorununun ürettiği ürünü satamamak olduğunu ifade eden Yelkovan, kooperatifleşmeye büyük önem vereceklerini söyledi.

KÖYLERE VETERİNER HİZMETİ

Akdeniz Belediyesi bünyesinde Veteriner Hizmetleri kurulacağı bilgisini de paylaşan, Yelkovan, “Veteriner hizmetlerinin ana hedefi hayvancılıkla uğraşan çiftçilere destek vermek, hayvanlarının sağlık kontrollerini yapmak ve hedeflenen diğer projelere destek vermek” dedi.

HER KADINA BİR SÜT İNEĞİ

Kırsalda aile bütçesine katkı sunmak amacıyla hazırladıkları “Her Kadına Bir Süt İneği” projesini de anlatan Yelkovan, “Kırsal kesimde yaşayan kadınlarımıza Veteriner Hizmetleri bünyesinde hamile inekler dağıtılacak ve günlük olarak hayvanların sütü belediye ekipleri tarafından alınacaktır. Süt için ödenecek para sadece kadınların hesabına yatacak, kadınlarımız aile bütçelerine katkı sunacaktır.Doğacak ilk yavruyu belediye bünyesinde faaliyet gösteren Veteriner Hizmetleri alacak, projenin sürdürülebilirliği sağlanacaktır. Her yeni yavru başka bir kadına gelir kapısı olacak” diye konuştu. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anıt katlı kavşağı açıldı
Anıt katlı kavşağı açıldı
CHP ve derneklerden alternatif kutlama
CHP ve derneklerden alternatif kutlama