Yeşilboğaz, ‘Önceliğimiz Mesleki Sorunlarımızı Çözen Baro Olmak’

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü’yü ziyaret ederek, ilçedeki avukatların adliye içinde yaşadıkları sorunların çözülmesini talep etti.

Yeşilboğaz, ‘Önceliğimiz Mesleki Sorunlarımızı Çözen Baro Olmak’
Yeşilboğaz, ‘Önceliğimiz Mesleki Sorunlarımızı Çözen Baro Olmak’ admin
Bu içerik 295 kez okundu.

-Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Genel Sekreter Av. Adnan Günbay, Sayman Av. Kazım Yüksel, yönetim kurulu üyeleri Av. Mahçe İnanoğlu Deprem, Av. Aslı Trak, Av. Bilgehan Yaşa, TBB Delegesi Av. Mutlay Halide Başar ile birlikte, Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü’yü makamında ziyaret ederek, ilçe avukatlarının adliye içerisinde yaşamış oldukları sorunları dile getirdi. Çözümünde herhangi bir adım atılmayan avukatların mesleki ve yargısal sorunlarının, ilgili makamlar tarafından ivedilikle çözüme kavuşmasını talep eden Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Önceliğimiz, mesleki sorunlarımızı çözen baro olmak” dedi.

“İLGİLİ MAKAMLAR MESLEKİ SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ADIM ATMALI”

Barodan yapılan açıklama göre Avukatların toplumun ortak sesi olduğunu belirten Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Biz avukatlar, vatandaşların adalete erişimini sağlamak için mücadele ederken, maalesef adliyelerde mesleğimizin önündeki engelleri aşmak için de mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Önceliğimiz, mesleki sorunlarımızı çözen baro olmak. Her platformda dile getirdiğimiz ve çözümünde herhangi bir adım atılmayan mesleki ve yargısal sorunlarımızın ilgili makamlar tarafından ivedilikle çözüme kavuşmasını talep ediyoruz” ifadesini kullandı.

Sorunların çözümünün, savunmanın yargının kurucu unsuru olduğunun kabulü ile mümkün olunacağını, sorunların çözümünde ve adaletin tesisinde birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirten Yeşilboğaz, “Sayın Başsavcımıza, her zaman yaşanan sorunlara yapıcı ve olumlu yaklaşarak, çözüm odaklı gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü ise, “Ülkemizin ve insanlığın ortak değerleri için savunma mesleğini her yerde, her koşulda ifa eden avukatların ve Mersin Barosu’nun, sorunların çözümüne yönelik girişimlerine destek olmaya devam edeceğiz. Mesleki sorunların çözümünde, yargı çalışanlarının birlikte mücadele etmesini önemsiyoruz” diye konuştu. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin, 18 ülkeden ormancı ve çevrecilere ev sahipliği yaptı
Mersin, 18 ülkeden ormancı ve çevrecilere ev sahipliği yaptı
Kepirli’nin içme suyu sorunubayramdan önce çözülecek
Kepirli’nin içme suyu sorunubayramdan önce çözülecek
denizli escort