Akaryakıta zam, rekabeti azalttı

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, akaryakıt zamlarının yanı sıra belediye otobüslerinin minibüslerin rekabet gücünü azalttığını belirterek, “Ücretleri 2 lira 75 kuruş yaptık ama yine de baş edemiyoruz. İki lastik parasını bir kenara ayıramıyoruz” dedi. Aziz Biricik, Mersin Şehir Hastanesi’ne dolmuşların sefer yapmasına olanak veren resmi bir düzenleme beklediklerini de ifade etti.

Akaryakıta zam, rekabeti azalttı
Akaryakıta zam, rekabeti azalttı admin
Bu içerik 1519 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

-Son zamanlarda baş gösteren ekonomik sıkıntılar dar gelirli kesimleri tasarruf yapmaya itiyor. Birçok kişi ulaşım masrafını düşürebilmek için 2 lira 75 kuruş olan dolmuşlar yerine 2 lira olan belediye otobüslerini tercih ediyor. Hal böyle olunca sınırlı sayıdaki belediye otobüsü talebe yanıt vermekte zorlanıyor, birçok hatta vatandaş binecek otobüs bulamıyor. Dolmuşlar ise özellikle gündüz saatlerinde az sayıda yolcu  ile seferlerini tamamlıyor.

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, akaryakıt zamları nedeniyle minibüsçülerin zor günler geçirdiğini söyledi.

Aziz Biricik, “Akaryakıta peş peşe gelen zamlar, özellikle son bir yılda tüm girdi maliyetlerinin artması esnafımızın belini büktü. Ücretleri 2 lira 75 kuruş yaptık ama yine de baş edemiyoruz. Yetmiyor.  İki lastik parasını bir kenara ayıramıyoruz. Minibüsçü esnafının kazandığı ancak evine geçindirmeye yetiyor. Biz bu şartlar da bir de belediye otobüsleriyle rekabet etmek durumunda kalıyoruz. Örümcek ağı gibi her yerde belediye otobüsleri karşımıza çıkıyor. Biz 940 üyesi olan, 4 bin kişinin ekmek yediği bir sektörüz. Bizim de yaşamamız lazım. Belediye otobüsü sayısının azaltılmasını, otobüslerin her güzergaha girmemesini istiyoruz” dedi.

‘SON 5 YIL BİZE ZEHİR OLDU’

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden üvey evlat muamelesi gördüklerini de iddia etti. Biricik, “Belediye bünyesinde Ulaştırma Koordinasyon Merkezi var. Son 5 yıl içinde bu UKOME’de bir kere bile bizim esnafımızın dediği olmadı. Her toplantıdan boynu bükük çıktık. Bu 5 yıl bize zehir oldu. Şehir Hastanesi’ne dolmuşların sefer yapmasıyla ilgili sorun seçim öncesi çözülür gibi oldu. Ama bunu seçim yatırımı, göz boyama olarak görüyoruz. Bizim seferlerimizin Şehir Hastanesi önüne kadar uzanmasına olanak verecek resmi bir kararın, bir UKOME kararının olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarmadan terör örgütü operasyonu
Jandarmadan terör örgütü operasyonu
 Cezaevinden firar eden şahıs, bir ay sonra Mersin’de yakalandı
Cezaevinden firar eden şahıs, bir ay sonra Mersin’de yakalandı