‘En büyük eksikliğimiz kadınlar’

​CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, belediye meclisi üyeliği aday listesinde istedikleri sonucun çıkmadığını söyledi. Özyiğit, “3 yıl beraber olduğum çalışma arkadaşımı bile yazamadım. İnce eleyip sık dokudukça başka faktörler devreye girebiliyor. Eksikler fazla. En çok eksik bıraktığımız kesim de kadınlar oldu” dedi.

‘En büyük eksikliğimiz kadınlar’
‘En büyük eksikliğimiz kadınlar’ admin
Bu içerik 811 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Silifke’de 8 tarım işçisinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili bilgi almak ve işçilerin aileleriyle görüşmek için Mersin’e geldi. Silifke’ye gitmeden önce partisinin Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit’in seçim ofisini ziyaret eden Veli Ağbaba, seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ağbaba, “Aday olan arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyoruz, aday olamayan arkadaşlarımıza da hayırlısı olsun diyoruz. Önemli olan belediye başkanı, meclis üyesi olmak değil, belediyeleri kazanmak. 2014’te belediyeyi kaybettik ve onun acısını 5 yıl boyunca yaşadık. İnsanlarımız işten çıkarıldı. Şimdi yeniden belediyeyi kazanma şansımız var.  CHP’li belediyelerin olduğu yerde kentleşme daha güzel oluyor, kentler cazibe merkezi oluyor. Ankara’da yaşayanlar gezmek için Konya’ya gitmiyor, Bursa’ya gitmiyor.  Eskişehir’e gidiyor.  15 yıl boyunca CHP’li belediyelerce yönetilen Mersin de öyle. Mersin Türkiye’nin ciğeridir, nefes aldığı yerdir. Mersin’in sönmemesi gerekiyor. Türkiye’nin nefes alacağı yeni alanlar açmamız gerekiyor. Onun için Mersin adayımızın arkasındayız. Onun kazanması için hepimiz elimizden geleni yapmak zorundayız” dedi.

 

‘SAVAŞA DEĞİL, SEÇİME GİDİYORUZ’

 

Türkiye’nin sıradan bir yerel seçime gittiğini ancak iktidarın bu seçimi bir savaş olarak gördüğünü ifade eden Veli Ağbaba,  “Bir seçime gidiyoruz, bir savaşa gitmiyoruz. Ama cumhurbaşkanı bu seçimlere beka meselesi diyor. Bizi her gün bir şeyle suçluyor. CHP çöptür diyor, pisliktir diyor. En son terörist dedi. Bunların hiçbirini duymuyoruz, hiçbirine cevap vermiyoruz. Kendisi kimle işbirliği yapacağına, ittifak yapacağına karar veriyor. Bizim de kimle işbirliği yapmayacağımıza karar vermeye çalışıyor. Siz bunları hiç düşünmeyin CHP Atatürk’ün partisidir, sosyal demokrat partidir. Bizim partimize etnikçilik girmeyecektir. Bizim tek bir önderimiz var o da Atatürk’tür” ifadelerini kullandı.

 

‘ARTIK TARTIŞACAK DURUMDA DEĞİLİZ’

 

CHP içindeki belediye meclisi üyeliği aday listeleriyle ilgili tartışmaların sona ermesi gerektiğini de kaydeden Ağbaba sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlkelerimizi açıkladık, nasıl bir belediyecilik yapacağımızı açıkladık. O ilkelerle devam edeceğiz. Adayı beğendik beğenmedik ama bu saatten sonra hep birlikte mücadeleyi sürdüreceğiz. Aday olanın da, olmayanın da başımızın üstünde yeri var. Artık tartışacak durumda değiliz. Karşımızda devletin imkanlarını kullanan bir parti var.”dedi

ÖZYİĞİT: İNCE ELEYİP SIK DOKUDUKÇA SORUN ÇIKIYOR

 

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit de, belediye meclisi üyesi aday listesiyle ilgili olarak istedikleri sonucun çıkmadığını söyledi.

Özyiğit, “Belediye meclisi üyesi adayları listesinde isteğimiz sonucun çıktığını söyleyemem. Bir arkadaşım bana senin yerinde olsam gençlerden ve kadınlardan yazarım dedi. Bunu düşündük ama şunu yazdığımızda şu bölgeden kimse yok, şunu yazdığımızda şu kesimden kimse yok gibi uyarılarla, eleştirilerle karşılaştık. 3 yıl beraber olduğum çalışma arkadaşımı bile yazamadım. İnce eleyip sık dokudukça başka faktörler devreye girebiliyor.Eksikler fazla. En çok eksik bıraktığımız kesim de kadınlar oldu. CHP’de bu kırılmaları, alınmaları kaldırmamız lazım. İki seçim aralarında düzeltmemiz gereken hataları düzeltemiyoruz. Belediye meclisi üyelerinin kimler olduğu meselesinden ziyade sosyal demokrat belediyeciliği Yenişehir’de uygulamaya kafa yormamız lazım” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı